Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Po shqyrtohet kthimi i nxënësve të mëdhenj në shkollë

Foto: BTA

Pas datës 18 janar mund të fillojë kthimi në shkollë i nxënësve nga klasa e 5 deri në klasën e 12, tha Ministri i Arsimit Krasimir Vëllçev. “Shumica e prindërve janë për kthimin e fëmijëve në shkollë” – komentoi ai.

Deri në fund të javës do të jenë gati listat e mësuesve, të cilët dëshirojnë të vaksinohen. Numri i tyre bëhet gjithnjë e më i madh, shtoi gjithashtu Ministri, transmetoi BTA.


Më shumë nga rubrika

Bujar Osmani dhe Ekaterina Zaharieva

Ministri i Jashtëm i Maqedonisë së Veriut është për një vizitë jozyrtare në Sofje

Me një fluturim direkt nga Parisi deri në Sofje mbërriti te ne Ministri i Jashtëm i Maqedonisë së Veriut Bujar Osmani për t’u takuar me Ministren bullgare të Punëve të Jashtme Ekaterina Zaharieva, transmetoi BTA. Pritet që të dy të..

botuar më 21-02-24 6.33.MD

Covid-19 në Bullgari: Dita e 354

Restorantet hapen më 1 mars, lokalet e natës – më 1 prill Në një prej takimeve të rregullta të qeverisë Kryeministri Bojko Borisov bëri të ditur se restorantet dhe sallat e lojërave të fatit do të hapen më 1 mars, ndërsa më 1 prill..

botuar më 21-02-24 6.00.MD

Rimëkëmbet turizmi i brendshëm dhe ai i jashtëm

Që nga 1 marsi do të jetë e mundur të zhvillohen udhëtime të organizuara turistike në vend, ndërsa nga 1 prilli dhe jashtë vendit, bëri të ditur BTA. Kjo u njoftua nga Ministri i Shëndetësisë Kostadin Angellov në një takim me organizatat e degës...

botuar më 21-02-24 4.02.MD