Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Shefat e shërbimeve të sigurisë janë me leje

Ministri i ri i përkohshëm i Punëve të Brendshme Bojko Rashkov
Foto: BGNES

Shteti aktualisht është pa udhëheqje të shërbimeve të sigurisë, paralajmëroi para televizionit bTV Ministri i përkohshëm i Punëve të Brendshme Bojko Rashkov.

Rashkov shtoi para bTV-së: "A e dini se sa u sëmurën kur qeveria provizore e mori detyrën. A e dini se shërbimet e sigurisë në vendin tonë shkuan me leje pa pagesë deri në shtator. Pyetja është se kush i ka lejuar për të pushuar?”

"Nuk ka spastrim. Ka ndërrim kuadrosh dhe ky ndërrim do të vazhdojë. Votuesi bullgar dëshiron një ndryshim dhe do ta marrë këtë ndryshim. Ky ndryshim nuk mund të realizohet pa ndryshimin e shefave në dikastereve të veçanta, "shtoi Rashkov.

Më shumë nga rubrika

Po zhvillohet Takimi i Nëntë Kombëtar i Mbarështuesve të Deleve

Pranë fshatit Arbanasi të rrethit të Veliko Tërnovos, pranë manastirit të Pjetrit dhe Palit, po zhvillohet edicioni i nëntë i Takimit Kombëtar të Mbarështuesve të Deleve. Në kuadrin e tri ditëve, nga 18 deri në 20 qershor, profesionistë të..

botuar më 21-06-19 7.35.PD

Shtetasit e BE do të mund të hyjnë në Greqi edhe me një test negativ antigjeni

Nga sot, 19 qershor, të gjithë qytetarët, të cilët arrijnë nga të ashtuquajturat “vende të gjelbra”, përfshirë Bullgarinë (https://reopen.europa.eu/en) , pavarësisht nga lloji i transportit, do të mund të hyjnë në Greqi po të prezantojnë një..

botuar më 21-06-19 6.05.PD

Bullgaria dhe Rumania do të kenë qasje në sistemin e informacionit të vizave të BE

Bullgaria dhe Rumania kanë përfunduar me sukses testet teknike të kërkuara për t'u lidhur me Sistemin Evropian të Informacionit të Vizave (VIS). Nga korriku, autoritetet kufitare të të dy vendeve do të kenë të drejtën për të hyrë në informacionin që..

botuar më 21-06-18 3.47.MD