Programi i ditës

Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Medalje të argjendta për Bullgarinë në Kampionatin Evropian të Qitjes

Maria Grozdeva
Foto: BGNES - arkiv

Maria Grozdeva, Antoaneta Kostadinova dhe Mirosllava Minçeva fituan medalje argjendi në garën e skuadrave në disiplinën qitje me pistoletëtë kalibrit të vogël në 25 metra për femra në Kampionatin Evropian të Qitjes në Osijek, Kroaci.

Përfaqësueset bullgare u paraqitën shkëlqyeshëm, por nuk arritën ta fitojnë arin, të cilin e morën gjermanet. Medaljet e bronzta u fituan nga sportistet hungarezë.

Më shumë nga rubrika

Rosica Dençeva

Tenistja e re bullgare Rosica Dençeva arriti në çerekfinalet në Floridë

Tenistja e re Rosica Dençeva u kualifikua në çerekfinalet për singel dhe çifte në turneun “Eddie Herr” në Floridë (SHBA), në grupmoshat nga 12 deri në 18 vjeç. Dençeva u rendit nën Nr. 1 në skemën singel. Bullgarja u kualifikua edhe për..

botuar më 21-12-02 11.50.PD
Grigor Dimitrov

Tenisti më i mirë bullgar Grigor Dimitrov i bëri një dhuratë një shkolle të mesme në qytetin e tij të lindjes

Tenisti më i mirë bullgar Grigor Dimitrov i bëri një dhuratë shkollës së mesme për mësimin e gjuhëve të huaja “Prof. Dr. Asen Zllatarov” në qytetin e tij të lindjes Haskovo. Tenisti që jeton në Monako ka dhënë 15 mijë euro, ka konfirmuar..

botuar më 21-12-01 11.29.PD

Maria Petrova: Qëllimi im i madh është ta kthej artin në gjimnastikën ritmike

Në ditët e zgjedhjeve ne  mendojmë për bashkimin e kombit tonë. Dhe ajo që na ka bërë gjithmonë të jemi bashkë janë sukseset e sportistëve vendas, ndër të cilët janë padyshim gjimnastet ritmike. Gjatë kësaj vere vajzat nga ansambli ynë u ngjitën..

botuar më 21-11-23 7.15.PD
Подкасти от БНР