Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Valentin Andreev lufton për arin evropian në hedhjen e çekiçit

Foto: dobrudjabg.com

Bullgari Valentin Andreev u kualifikua në finalen e hedhjes së çekiçit në Kampionatin Evropian të Atletikës së Lehtë në moshën deri në 20 vjeç në kryeqytetin estonez Talin. Ai arriti rezultatin e dytë në kualifikimet e 75.62 metrash. Finalja e hedhjes së çekiçit është më 16 korrik në mbrëmje.

Më shumë nga rubrika

Viktorija Tomova

Viktorija Tomova kapërceu Cvetana Pironkova dhe përsëri u bë raketa e parë në Bullgari

Viktorija Tomova është përsëri raketa e parë e Bullgarisë pas përfundimit të Kampionatit të Hapur të SHBA-së US Open. Tomova u ngjit dy vende në pozitën e 115-të në botë me 725 pikë. Numri i deritanishëm 1 i bullgarëve - Cvetana Pironkova, e cila..

botuar më 21-09-13 6.21.MD
Martin Choy

Bullgari Martin Choy është kampioni evropian i motoçiklizmit

Martin Choy i solli sukses të madh Bullgarisë në motoçiklizëm. Garuesi ynë më i mirë i siguroi vetes titullin e kampionit evropian në klasën Superbike 1000. Piloti i ECO BMW MS 77 Racing Team ishte më i shpejti në pistën Navak pranë kryeqytetit..

botuar më 21-09-13 9.14.PD

Volejbollistët bullgarë do të luajnë në tetëfinalet e “Euro 2021”

Kombëtarja bullgare e volejbollit për burra vazhdon pjesëmarrjen në Kampionatin Evropian 2021. Ekipi kombëtar përfundoi me fitore në grupin “B” në qytetin çek të Ostrava, duke mposhtur Bjellorusinë me rezultat 3:1 (25:13, 25:18, 24 : 26, 25: 22)...

botuar më 21-09-10 10.34.PD