Radioja Kombëtare Bullgare © 2021 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Josif Milladinov përfundoi i teti në 100 metra flutur në Tokio

Josif Milladinov
Foto: sportsgallery.eu

Notari tetëmbëdhjetë vjeçar Josif Milladinov përfundoi i teti në finalen 100 flutur në Olimpiadën e Tokios. Paraqitja e tij është një arritje e madhe për Bullgarinë, pasi vendi ynë nuk ka pasur një finalist në not nga Lojërat Olimpike në Seul në vitin 1988.

Sportisti bullgar u klasifikua në finale i katërti dhe e shpjegoi vendin e tij të tetë duke thënë se nuk ka ndier shumë mirë . "Në fund u lodha shumë fizikisht... Pushova shumë dje, nuk e di se çfarë ndodhi," komentoi ai.

Josif Milladinov falënderoi për mbështetjen në atdhe dhe madje kërkoi falje se nuk u është përgjigjur pritjeve për një paraqitje më të mirë.


Më shumë nga rubrika

Hristo Portoçanov

U shfaq një kandidat i tretë për udhëheqës të futbollit bullgar

Hristo Portoçanov është kandidati i tretë zyrtar për president të Bashkimit Bullgar të Futbollit. Ai e shpalli kandidaturën e vet në një konferencë shtypi në Burgas. Portoçanov do të konkurrojë me kryetarin aktual Borisllav Mihajllov dhe me Dimitër..

botuar më 21-09-23 1.43.MD

Po hapet Java Evropiane e Sportit - #BeActive

Midis 23 dhe 30 shtatorit, të gjithë që dëshirojnë do të kenë mundësinë të bëhen pjesë e festës më të madhe sportive në Evropë për amatorët - Java Evropiane e Sportit #BeActive. Organizatori i saj në Bullgari për vitin e shtatë është Ministria e..

botuar më 21-09-23 6.05.PD

"Një rrotë më shumë" - një udhëtim me biçikletë në Sofje

Udhëtimi me biçikletë "Një rrotë më shumë" filloi në Sofje, transmetoi agjencia BGNES. Ai është pjesë e ngjarjeve të Javës Evropiane të Lëvizshmërisë. Ngjarja mbështetet nga Ambasada Daneze. Udhëtimi me biçikletë kalon nga sheshi qendror "Knjaz..

botuar më 21-09-22 12.25.MD