Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2023 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Mesazhi i radhës i fortë i këngëtarit Miro – “Vula nga shpirti im”

Foto: facebook/MiroOfficialFanpage

Kënga u përfshi në “Botëkuptim” - albumin e ri të këngëtarit të famshëm pop, kompozitor, tekst-shkrues, dhe producent Miro. Muzika është e kompozitorit Dimitër Petrov. Teksti është një nga më të mirët e krijuar nga Miro.

Më dëgjo kur bie në humnerë ... kur nuk beson në veten tënde ...

Më dëgjo, edhe kur jam larg dhe mbetet vetëm kënga - një vulë e shpirtit tim.”

Fjalët janë të sinqerta, të forta, të vërteta, shkruajnë dëgjuesit në internet. “Duke dëgjuar këtë këngë kam arritur të liroj një pjesë të trishtimit tim. Një këngë e mrekullueshme! Një video, muzikë dhe fjalë të shprehura me shumë emocion”- ky është komenti më i zakonshëm në lidhje me projektin e Miros.

Kënga “Vula  nga shpirti im”

Përpilues: Allbena Bezovska

Përgatiti në shqip: Svetllana Dimitrova


Më shumë nga rubrika

Ollga Borisova

Festa e qytetit Kjustendill është një rast për të kujtuar këngëtaren Ollga Borisova

21 marsi është dita e qytetit Kjustendill të Bullgarisë Jugperëndimore. Festa njihet si Pranvera e Kjustendillit dhe rikrijon një traditë të lashtë lokale që ndërthurte praktikat e kultit të trakëve dhe romakëve në nderimin e tyre ndaj hyjnive..

botuar më 23-03-21 11.49.PD

Bilbilat e Korit të Fëmijëve të BNR-së ftojnë pranverën me një koncert

Kori i fëmijëve i Radios Kombëtare Bullgare me kryedirigjente Venecia Karamanova na fton në koncertin e tij tradicional pranveror. Sonte (17.03) në orën 19:00 në skenën e sallës “Bullgaria”, ansambli përjetësisht i ri do të festojë ardhjen e..

botuar më 23-03-17 6.10.PD
Foto: Facebook/ Vladimir Ampov - Grafa

Grafa ndërthur në mënyrë të shkëlqyer traditën dhe modernitetin në epikën “Pylli shekullor”

Me këngën e tij të re "”Pylli shekullor”, Grafa dërgon mesazhe dhe ndan dashurinë e tij për Bullgarinë. Pjesëmarrja e Korit të Grave me famë botërore “Misteri i zërave bullgarë” jep një kontribut të madh në tingëllimin epik të këngës...

botuar më 23-03-16 11.43.PD