Programi i ditës

Radioja Kombëtare Bullgare © 2022 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgarja Nika Paris është një nga yjet në "X Factor" në Itali

Nika Paris
Foto: arkiv

Vajza bullgare 16-vjeçare Nikoll Pallasçeva është një nga yjet e “X Factor” në kanalin televiziv “Sky” të Italisë. Me pseudonimin e saj artistik Nika Paris, ajo mblodhi 4 "Po" nga juria me një këngë në frëngjisht - hitin e Zaz "Je veux". Më shumë hollësi për këtë tregoi për BNR - Sofja mësuesja e vajzës Dariana Kumanova.

"Shikuesit janë të impresionuar. Askush nuk mund të besojë se një bullgare e ardhur në Itali 7-8 muaj më parë mund të arrijë atje ku është tani."

Këtë të enjte Nika Paris do të shfaqet sërish para jurisë dhe publikut, këtë herë me një këngë në anglisht.


Më shumë nga rubrika

"Shpresoj të jesh atje " – një këngë për gjërat më intime tek njeriu

“Shpresoj të jesh atje” është kënga e re e grupit FSB. Muzika është e Rumen Bojaxhievit dhe Konstantin Cekovit, krijues të grupit legjendar. Vjershat janë të poeteshës Zhivka Shopova , e cila ka shkruar shumë nga tekstet e këngëve të njohura dhe..

botuar më 22-01-27 11.39.PD

“Fjalë të lodhura”

“Fjalë të lodhura” është një këngë në interpretim të Zhana Bergendorf, e cila u bë e njohur pas fitores në sezonin e dytë të shfaqjes televizive muzikore X Factor. Muzika dhe aranzhimi janë vepër e kompozitorit Dimitër Getov dhe autore e tekstit..

botuar më 22-01-26 12.33.MD

Dashuria fatale – një frymëzim për krijimin e këngës “Everything to Nothing”

Jean Mar është një artist bullgar i cili ka fituar popullaritet në Zvicër, ku ka jetuar vitet e fundit. Aty ai debutoi në radio me këngën e tij “Love is”, e cila prej katër vitesh vazhdon të transmetohet nga radiot lokale, e ndjekur nga “Hold On”,..

botuar më 22-01-24 9.49.PD
Подкасти от БНР