Programi i ditës
Radioja Kombëtare Bullgare © 2022 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Grigor Dimitrov vazhdon pjesëmarrjen në Indian Wells

Tenisti bullgar Grigor Dimitrov
Foto: Twitter /Grigor Dimitrov

Grigor Dimitrov u kualifikua në fazën e 16-të të turneut të tenisit në Indian Wells, SHBA. Në ndeshjen e raundit të tretë tenisti bullgar fitoi me 6:3, 6:4 për 71 minuta kundër Aleksandër Bublik nga Kazakistani.

Më pak se 24 orë pas fitores ndaj Bublikut, Grigor Dimitrov duhet të kthehet në fushë. Bullgari, i cili është gjysmëfinalist në turneun e vitit 2021, do të luajë kundër amerikanit John Isner, i cili është №23 në skemë. Deri më tani Dimitrov dhe Isner kanë luajtur tre herë dhe bilanci është 1-2.


Më shumë nga rubrika

Dimitër Kuzmanov

Dimitër Kuzmanov me fitoren e dytë në kualifikuimet e Wimbledon

Tenisti Dimitër Kuzmanov fitoi fitoren e dytë në kualifikueset e Wimbledon dhe vetëm një sukses e ndan nga pjesëmarrja në skemën kryesore të turneut. Tenisti i dytë më i mirë i Bullgarisë triumfoi në një ndeshje tejet të kontestuar ndaj tenistit..

botuar më 22-06-22 5.36.MD
Dimitër Kuzmanov

Tenisti ynë Dimitër Kuzmanov ka shënuar fitore në Wimbledon

Raketa e dytë bullgare në tenis për meshkuj Dimitër Kuzmanov shënoi fitoren e parë në kualifikueset e Wimbledon. Ai mundi në Londër pjesëmarrësin me Wild card, britanikun Charles Broome, me 6:3. Kështu, ai arriti të fitojë 16 pikë për renditjen botërore,..

botuar më 22-06-20 7.24.MD

Vajzat bullgare kryesojnë si ekip në renditjen provizore të Kampionatit të Gjimnastikës Ritmike në Izrael

Gjimnastet bullgare Borjana Kalejn dhe Stilijana Nikollova vazhduan sot paraqitjen e tyre të fortë në Kampionatin e 38-të Evropian të Gjimnastikës Ritmike në Tel Aviv (Izrael). Gjimnastet tona kombëtare u kualifikuan në finalen e të katër veglave dhe..

botuar më 22-06-17 8.26.MD