Programi i ditës
Radioja Kombëtare Bullgare © 2022 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Margarita Hranova dhe hiti i saj i ri "Ti vjen"

Foto: top20.bnr.bg

“Besoj se dashuria na çon në pafundësi. Ti je ëndrra ime, po digjem me ty dhe do të fluturoj drejt teje!” - këndon Margarta Hranova në këngën e saj të re “Ti vjen”. Muzika dhe aranzhimi janë vepër e Milen Makedonskit, me të cilin këngëtarja ka pasur një bashkëpunim të suksesshëm kreativ me dekada. Teksti është i Kostadin Filipov, ndërsa në incizim do të dëgjojmë kitaristët Biser Ivanov dhe Vasill Vasilev.

Kënga është një dhuratë e veçantë nga autorët për këngëtaren e dashur me rastin e 70-vjetorit të lindjes.

Përpiloi: Allbena Bezovska

Përgatiti në shqip: Vesella Mançeva

Më shumë nga rubrika

Maestro Najden Todorov: Njeriu kudo mund të krijojë çudira

Filarmonia e Sofjes do të mbajë një koncert në sallën e Vjenës Musikverein. Në programin e Orkestrës Simfonike Kombëtare nën drejtimin e dirigjentit Najden Todorov është suita groteske  “Xha Ganjo” nga klasiku bullgar  Veselin Stojanov dhe..

botuar më 22-05-17 9.24.PD

Basi i operës Sllavin Peev: Le të tingëllojnë më shumë dhe më shpesh veprat bullgare në salla

Tre muzikantë të shquar klasikë do të prezantojnë në Plovdiv një koncert të dhomës të titulluar "Rapsodia Bullgare" vetëm me vepra të kompozitorëve të njohur bullgarë . Koncerti është në sallën “Sëedinenie” /Bashkimi/ më 16 maj dhe është në..

botuar më 22-05-14 11.45.PD

“Ndihet forca” – videoja e re e Ljubo Kirovit

Më pak se një muaj më parë, Ljubo Kirov prezantoi albumin e tretë “Më puth”, i cili përfshin 11 këngë. Ndër to janë këngët “Më puth” , “Aty ku nuk ka kohë” (me Stenli dhe Hristo Mutafçiev), “Shokë përgjithmonë” (me Grafa dhe Orlin Pavlov),..

botuar më 22-05-13 1.15.MD