Programi i ditës
Radioja Kombëtare Bullgare © 2022 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Parashikimi i motit për fundjavën

Mot me diell në fundjavë

Foto: pixabay

Të shtunën temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 5 dhe 10°, në Sofje rreth 5°. Paradite do të mbajë mjegull në ultësira dhe lugina. Para mesditës do të mbajë vranësira në Bullgarinë Lindore, por do të jetë pothuajse pa reshje. Në zonat e tjera do të mbajë mot me diell. Temperaturat maksimale të pritshme janë 20-25°, në Sofje - 21°.

Do të jetë me diell përgjatë Detit të Zi. Para mesditës, mund të bjerë shi përgjatë bregdetit më jugor. Temperaturat maksimale do të jenë 20-22°. Temperatura e ujit të detit është 17-19°. Eksitimi i detit është 3 ballë.

Do të mbajë mot me diell në zonat malore, ku do të fryjë erë mesatare veriore. Temperatura maksimale në lartësinë 1200 m do të jetë deri në 17°, në 2000 m - 10°.

Të dielën dhe të hënën parashikohet mot me diell.


Më shumë nga rubrika

Sulmet më të shumta kibernetike ndaj Bullgarisë vijnë nga Rusia

Numri i krimeve kibernetike po rritet. "Shumica e sulmeve kibernetike kundër vendit tonë vijnë nga territori i Rusisë. Ne kemi dyshime se në Rusi janë krijuar njësi speciale për sulme të tilla, por ende nuk e dimë nëse ato janë në nivel shtetëror,..

botuar më 22-11-28 7.19.MD

KE ka frikë se Lukoil do të eksportojë karburantet ruse nga Bullgaria

Komisioni Evropian po zhvillon bisedime me qeverinë bullgare për shkak të shqetësimeve se produktet e rafinuara tëkompanisë ruse Lukoil mund të eksportohen nga vendi ynë, tha zëdhënësi i Komisionit Daniel Ferrie: “Në fakt, Bullgaria gëzon një..

botuar më 22-11-28 6.52.MD

“Ngritja Bullgare”: Është me rëndësi formimi i kabinetit, zgjedhjet nuk do t'i zgjidhin problemet

"Ka kaluar tashmë një muaj nga fillimi i konsultimeve. Unë u kam dhënë kohë të mjaftueshme partive politike të përfaqësuara në parlament që të dalin nga konfrontimi dhe të gjejnë një konsensus të arsyeshëm për të formuar një kabinet. Por në vend që..

botuar më 22-11-28 4.39.MD