Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2023 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Më shumë se 250 persona janë arrestuar në një operacion kundër shpërndarjes së drogës

Petër Todorov
Foto: mvr.bg

Për të dytën ditë vijon aksioni i Ministrisë së Punëve të Brendshme kundër shpërndarjes së drogës në të gjithë vendin. Deri më tani janë arrestuar mbi 250 persona pas kontrollimit të qindra adresave, njoftoi kryesekretari i MPB-së, Petër Todorov. Janë zbuluar 10 laboratorë dhe serra për prodhimin e lëndëve narkotike. U krijuan 220 procedura të shpejta dhe paraprake. Vazhdon aksioni kundër shpërndarjes së drogës.

Më shumë nga rubrika

Fillojnë regjistrimet e partive për zgjedhjet

Nga data 8 shkurt deri në përfundim të ditës së punës më 15 shkurt, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) do të pranojë dokumentet e partive dhe koalicioneve që do të marrin pjesë në zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 2 prillit, njoftoi KQZ...

botuar më 23-02-08 6.05.PD

Parashikimi i motit për 8 shkurtin 2023

Të mërkurën temperaturat minimale do të jenë nga minus 9 deri në minus 4°, në Sofje rreth minus 7°. Gjatë ditës do të mbajë mot i vranët dhe me diell në Bullgarinë Jugperëndimore. Në veri të malit Stara Pllanina dhe në zonat malore do të bjerë..

botuar më 23-02-07 8.25.MD

Ajshe Sali nga Turqia: Beteja tani është për të mbijetuarit

Beteja tani është për njerëzit e mbijetuar, që janë nën rrënoja. Ekipe shpëtimi nga e gjithë bota po mbërrijnë në Turqi dhe Siri për të ndihmuar në kërkimin e njerëzve. Deri më tani, më shumë se 8000 njerëz janë nxjerrë të gjallë nga rrënojat. Në..

botuar më 23-02-07 7.42.MD