Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2023 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Pjotër Nesterov u kualifikua në çerekfinalet e turneut të tenisit në Monastir, Tunizi

Pjotr Nesterov
Foto: BGNES

Tenisti bullgar 19-vjeçar Pjotër Nesterov ka kaluar në çerekfinalen e turneut të tenisit me vlerë 15 000 dollarë në Monastir, Tunizi.Në raundin e dytë bullgari 19-vjeçar mposhti liderin në skemë Robin Bertrand nga Franca me 6:4, 3:6, 6:2.Për një vend në gjysmëfinale, Nesterov do të luajë me spanjollin David Peres Sanz.

Më shumë nga rubrika

Grigor Dimitrov

Grigor Dimitrov u kualifikua në raundin e tretë të Roland Garros

Tenisti më i mirë bullgar Grigor Dimitrov mundi finlandezin Emil Ruusuvuori me 7:6, 6:3, 6:4 në raundin e dytë të kampionatit të hapur francez dhe vazhdon në turne pa humbur asnjë set. Kundërshtari i tij i radhës do të jetë gjermani Daniel Altmaier, i..

botuar më 23-06-02 10.53.PD
Grigor Dimitrov

Grigor Dimitrov e nisi me fitore bindëse pjesëmarrjen në Paris

Grigor Dimitrov e nisi me fitore pjesëmarrjen në turneun e tenisit në Grand Slam, Roland Garros, duke mposhtur kazakistanin Timofej Skatov me 6:0, 6:3, 6:2. Rusi i lindur në vitin 2001, që luan për Kazakistanin, është në vendin e 147-të në..

botuar më 23-05-31 1.32.MD
Eddie Penev, foto: Federata Bullgare e Gjimnastikës Sportive

Një bullgar nga SHBA fitoi medalje të artë në Kupën e Botës në Gjimnastikën Sportive

Këtë fundjavë Eddie Penev fitoi medaljen e artë në dysheme nga Kupa e Botës në Gjimnastikën Sportive në Varna, Bullgari. Bullgari, i cili jeton dhe stërvitet në SHBA, e realizoi kombinimin e tij në nivel të lartë, për të cilin u vlerësua me 14.366..

botuar më 23-05-29 12.58.MD