Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2024 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Një objekt i dyshimtë lundrues alarmoi Forcat Ushtarako-Detare në Varna

Foto: Facebook/BulgarianNavy

Lundrimi në zonën e Varnës u pezullua për pak kohë pasi u raportua për një minë të dyshuar. Objekti i dyshimtë është pikasur 400 metra larg bregut, në veri të grykëderdhjes së lumit Kamçija dhe ka alarmuar Forcat Ushtarako-Detare në Varna. Një helikopter u dërgua në vendngjarje dhe ekuipazhi i tij njohu një tub plastik të ankoruar që zakonisht shënon fillimin dhe fundin e një rrjete peshkimi. Transporti normal u rivendos menjëherë.

Më shumë nga rubrika

Hristo Ivanov

Më 6 mars, kryeministri Nikollaj Denkov do të japë dorëheqjen, tha kreu i “Bullgarisë Demokratike”

Nuk ka ndodhur asnjë trazim. Jemi në pritje të qëndrimit të GERB-it, me të cilin ndajmë përgjegjësinë për qeverisjen e vendit. Kështu tha për BNR bashkëkryetari i “Bullgarisë Demokratike” (DB) Hristo Ivanov, lidhur me bllokimin e negociatave për..

botuar më 24-02-23 10.32.PD