Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2023 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Rumen Specov kthehet në postin e drejtorit të Agjencisë Kombëtare të të Ardhurave

Rumen Specov
Foto: BGNES

Rumen Specov është riemëruar si drejtor ekzekutiv i Agjencisë Kombëtare të të Ardhurave, vendosi kabineti. Shefi i mëparshëm i departamentit, Boris Mihajllov, i cili ishte një nga emërimet e para të qeverisë së përkohshme të Gëllëb Donev, është shkarkuar për shkak të përkeqësimit të grumbullimit të të ardhurave nga TVSH-ja, informoi gazetarja e BNR, Marta Mlladenova.

Lirimi i Specov nga kabineti i Donev më parë gjithashtu ishte argumentuar me një grumbullim të përkeqësuar të të ardhurave, por vetë Specov i përcaktoi arsyet si politike. Gjatë emërimit të mëparshëm të ish-kampionit republikan në bodybuilding, u shfaq informacioni se Specov i ka shitur një kompani me borxhe të mëdha një personi analfabet, për të cilën ishte caktuar një inspektim, i cili përfundoi pa rezultat.

Më shumë nga rubrika

Agjencia Kombëtare e të Ardhurave anuloi sekuestrimin për afro 50 milionë leva (25.5 milionë euro) të kompanive të Vasill Bozhkovit

Agjencia Kombëtare e të Ardhurave anuloi sekuestrime të saj me vlerë 49.6 milionë leva (25.3 milionë euro), të vendosura ndaj kompanive të bosit të lojërave të fatit, Vasill Bozhkov , i cili u vendos në arrest shtëpiak, kundrejt një garancie prej..

botuar më 23-09-25 4.08.MD

Problemi i mungesës së farmacistëve dhe ilaçeve në Bullgari po bëhet gjithnjë e më i madh

Numri i farmacive në Bullgari është pothuajse dy herë më i madh në krahasim me mesataren e treguesve evropianë, njoftoi Unioni Farmaceutik Bullgar me rastin e Ditës Botërore të Farmacistit. Numri i madh i barnatoreve çon në mungesë të stafit, tha..

botuar më 23-09-25 3.53.MD

DPS nuk do të ketë kandidat të vet për kryeqytetin në zgjedhjet vendore

Lëvizja për të Drejtat dhe Liritë (DPS) nuk do të propozojë kandidatë për kryetar të kryeqytetit, dhe nuk do të mbështesë kandidat të forcës tjetër - edhe në balotazh, njoftoi deputeti i DPS-së, Deljan Peevski. Në lidhje me kandidaturën e..

botuar më 23-09-25 2.43.MD