Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2024 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Ministria e Mbrojtjes do të monitorojë dezinformatat në internet

Foto: armymedia.bg

Ministria e Mbrojtjes ka krijuar një organ që do të monitorojë dezinformatat në internet dhe media. Sipas rregullores së re për veprimtarinë e Qendrës së Informacionit pranë departamentit, shpallur në Fletoren Zyrtare, struktura do të monitorojë dhe analizojë “sulmet hibride të informacionit dhe fushatat dezinformuese të drejtuara kundër ushtrisë dhe kundër politikës së sigurisë dhe mbrojtjes kombëtare”. Monitorimi do të jetë mbi mediat "klasike" dhe moderne. Qendra do të japë raporte ditore, javore dhe mujore se si politika e Ministrisë së Mbrojtjes ka ndikuar tek audiencat e synuara. Drejtori i qendrës së informacionit Vlladimir Milenski siguroi deputetët e Komitetit të Mbrojtjes se aktiviteti nuk do të çojë në censurë.Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Më shumë nga rubrika

Specialistët ukrainas inspektojnë pajisjet për Centralin e parealizuar Atomik Elektrik “Belene”

Specialistët e operatorit ukrainas të termocentraleve bërthamore "Energoatom" po vizitojnë sheshin e Centralit të parealizuar Atomik Elektrik “Belene” për t'u njohur në vend me pajisjet ruse të dorëzuara në kuadër të projektit, si dhe me..

botuar më 24-05-14 2.53.MD
Ivajllo Ivanov

Nga 1 korriku, pensionet do të rriten me 11%, vendosi Këshilli Mbikëqyrës i Institutit Kombëtar të Sigurimeve

Propozova që përditësimi i pensioneve nga 1 korriku të jetë 11%, Këshilli Mbikëqyrës i Institutit Kombëtar të Sigurimeve votoi propozimin tim. Këtë e bëri të ditur ministri i punës dhe politikës sociale Ivajllo Ivanov. Ai theksoi se vetëm Shoqata e..

botuar më 24-05-14 11.54.PD
Gordana Siljanovska-Davkova duke u betuar si presidente e Maqedonisë së Veriut

SHBA-të i kërkuan Shkupit të mos provokojë Bullgarinë dhe Greqinë

Uashingtoni i bëri thirrje Shkupit për përpjekje dhe reforma të vazhdueshme për të arritur përparim në pranimin në BE. “Ne inkurajojmë vazhdimin e dialogut midis Maqedonisë së Veriut dhe Bullgarisë, i cili është i rrënjosur në një përkushtim të..

botuar më 24-05-14 10.46.PD