Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2024 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

"Të gdhendur" është kënga e parë solo e Bobi Ivançev nga dueti "Avenue"

Foto: Facebook/ Bobby Ivanchev

Borisllav /Bobi/ Ivançev është një muzikant i ndikuar shumë nga magjia e radios. Ai është i njohur si pjesë e duetit “Avenue”, dhe kënga e tij e parë autoriale “Të gdhendur” tashmë po “udhëton” me sukses në valët e radios. “Kjo këngë është një mesazh”, thotë Bobi në një intervistë për BNR-Stara Zagora.

“Dua t’i bëj gjërat ashtu siç i ndjej”, thekson muzikanti, i cili përveç se kompozon këngë, është producent i shfaqjeve teatrale, merret me shpërndarjen digjitale dhe zhvillon biseda mesnate me dëgjuesit e programit “Horizont” të BNR-së.

Kënga e parë solo e Bobi Ivançev "Të gdhendur" u regjistrua në fund të vitit 2023.


"Kur fillova të këndoja refrenin, mendova se si njerëzit i ndjekin ëndrrat e tyre dhe kështu lidi një mendim tjetër që ne e thyejmë rrugën drejt tyre në detyra të vogla - thotë Bobi. - Dhe në këtë mënyrë lindin shpresat se do të kalojmë përmes pengesave përkatëse të ndërmjetme në rrugën drejt ëndrrës. Kështu lindën vargjet “shpresat tona janë gdhendur nga ëndrrat”.

Muzika dhe aranzhimi i "Të gdhendur" janë të Bobi Ivançev, ai është edhe autor i një pjese të tekstit, së bashku me Rosen Kukosharov.

Foto: Facebook/ Bobby Ivanchev

Përgatiti në shqip dhe publikoi: Vesella MançevaПоследвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Më shumë nga rubrika

Kënga “Dy Zemra” e Kris Gran me video

Pasi në tregun muzikor doli albumi debutues i këngëtarit Kris Gran "Dy Zemra", ai prezantoi edhe videon e këngës titulluese. Interpretuesi i ri vet e krijoi muzikën dhe tekstin enkas për koleksionin e tij të autorit. "Zgjodha këtë këngë për të..

botuar më 24-05-17 2.25.MD
Angell Zaberski dhe Big Bendi i BNR-së

“Mirëmbrëma, xhaz!” – koncert i Big Bendit të Radios Kombëtare Bullgare

Një tjetër festë xhazi po përgatitet nga Big Bendi i Radios Kombëtare Bullgare (BNR) me koncertin “Mirëmbrëma, xhaz!”. Më datë 16 maj, të enjten, në Studion e Parë të BNR-së do të tingëllojnë vepra të njohura të xhazit si dhe kompozime dhe..

botuar më 24-05-15 9.05.PD

"Sillvia" – persona të njohur interpretojnë një këngë emblematike nga repertori i Vëllezërve Argirovi

"Sillvia" është një version i ri i një kënge të përjetshme të një prej dueteve më të njohura të viteve 80-të - Vëllezërit Argirovi. Kënga është një version i ri i "Parandjenjë për një varg" nga albumi "Një vajzë për dy" i Vëllezërve Argirovi, i..

botuar më 24-05-14 8.00.PD