Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Фалшиви винетки... за фалшиви пътища

Бум на фалшиви винетки за леки автомобили има в област Монтана. За четири месеца пътните полицаи са хванали над 60 шофьори, които карат своите коли с неистински годишен винетен стикер.

В рубриката "Абсурдизми" на РАДИО ВИДИН ви разказваме за един от многото хванати на територията на област Монтана да управлява автомобил с фалшива винетка, с тази разлика, че колата не била негова. Докато правил услуга на свой приятел го хванали, че кара с неистински винетен стикер. Пред сътрудника ни Биляна Борисова потърпевшият споделя, че негов приятел е купил фалшивата винетка от пазара за коли от "някакъв" човек, който си бил продал колата и винетка вече не му трябвала.

Служителите на КАТ почти през ден хващат шофьори с фалшиви винетки. От КАТ предупреждават да се закупуват винетки само от оторизираните магазини.

"Не купувайте винетки от случайни хора, въпреки ниската цена", съветва главен инспектор Елвис Иванов- началник сектор "Пътна полиция" в Монтана.

Каквото и да си говорим обаче за фалшивите винетки, които на места вървели по 3 лв., с тези ями по пътищата и тези 3 лв. са много, защото никой няма да ни плати ремонта на колата след трошенето в дупките, които на места са като кратери! Защо трябва да си купуваме винетки, при положение, че един път плащаме пътен данък, втори път поддръжката на пътищата/пътен данък/, е включена в акциза на всеки литър гориво (акциза е почти 50% от стойността на горивото) и трети път- замислят се тол- такси за магистрали.

А какво да кажем за пътя Видин- Плевен в района на Бяла Слатина? На хората, успели да преминат оттам, трябва да им плащат винетния стикер за години напред.
По публикацията работи: Екип на "Посоките на делника"


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още
Яница Петкова

Яница Петкова: Отново надделяват партийните, а не обществените, интереси

Депутатите от новоизбрания 51-ви парламент положиха клетва. По-трудната задача обаче е да сформират управляващо мнозинство. Ще се намери ли консенсус в парламента или резултатите от изборите вече предопределиха краткия му живот? Непреодолими ли са разделителните линии и докога политиците ще ни предлагат още от същото? Какви са изводите от първия..

публикувано на 12.11.24 в 13:59

Подходящо ли е по-късно начало на учебния ден за по-малките ученици?

Учениците от първи до четвърти клас да започват по-късно училище, предлагат родители. Със започването на учебните часове в 9:00 часа, а не в 7:30 или 8:00 ч.,  учениците ще могат да са по-ефективни в усвояването на знанията и да се представят по най-добрия начин, посочват от Асоциация "Родители". Като пречка за по-късното започване на учебния..

публикувано на 11.11.24 в 11:00
Първан Симеонов

Първан Симеонов: България е изправена пред своеобразен граждански конфликт

Политическото напрежение в навечерието на свикването на 51-вото Народно събрание продължава да расте.  Постоянните нови условия отдалечават партиите от преговори за кабинет.  Ще излъчи ли генерална промяна на политическата сцена предсрочният вот или политическата криза ще продължи да се задълбочава?  Компромис или избори през пролетта?..

публикувано на 07.11.24 в 10:00

Ще бъде ли върнат 20% ДДС за хлебари и ресторантьори?

Проектобюджетът на страната за 2025 година ще е с 3% дефицит. Това заяви служебният министър на финансите Людмила Петкова след заседанието на Националния съвет за тристранно сътрудничество, проведено преди дни. По думите ѝ внасянето на проектобюджета ще бъде забавено и той ще бъде предложен на следващия 51-ви парламент. Става ясно, че в проекта..

публикувано на 06.11.24 в 10:45

Северозападът за 10 години - от "Червена крепост" до "Бастион на ДПС"

За редовно купуване на гласове, контролиран вот и изборни манипулации в България се твърди не от вчера. След последните предсрочни парламентарни избори обаче проблемът изглежда се задълбочи. Редица политически формации поискаха касиране на изборите, президентът Румен Радев също критикува начина, по който бяха проведени. Северозападът често е сочен от..

публикувано на 05.11.24 в 12:47

Лесовъдите като съвременни будители

Държавните горски стопанства от Северозападно държавно предприятие- Враца отбелязаха "Седмица на будителите" с горските педагози с различни прояви, организирани във връзка с покровителя на българската гора- светецът Иван Рилски, чиято памет се почита на 1 ноември.  Държавно горско стопанство Видин  (ДГС-Видин)се включи в "Седмица на..

публикувано на 04.11.24 в 14:18

Охрид - едно от най-старите села в Северозапада

Гостуваме в село Охрид , община Бойчиновци. Къщите в селото са разположени по двата бряга на река Ботуня, а над него се извисява планина Пъстрина. Смята се, че Охрид е едно от най-старите населени места в Северозападна България. Според някои историци на мястото на селото е имало живот още по време на траките. По римско време пък, през него минавал..

публикувано на 01.11.24 в 15:14