"Локомотив 2012" /Мездра/ завършиха 2:2 със "Спартак" в дербито от първия пролетен кръг на северозападната "В" група. Двубоят в Плевен бе изключително интересен, с две отсъдени дузпи и двама изгонени футболисти. През първата част домакините имаха превъзходство, но не успяха да се възползват от шансовете си. Главният рефер Георги Давидов отсъди спорна дузпа в 20-та мин. за плевенчани. Вратарят Христо Матев обаче парира удара на Любомир Тодоров от бялата точка. Спартак остана с 10 души в 40-та мин., след като игралият през есента за "Ботев" /Враца/ Пламен Илиев получи червен картон заради ругатни по адрес на рефера. В 50-та мин. и гостите останаха в намален състав. Виктор Стоянов напусна терена заради втори жълт картон.
Венцислав Миленов откри за резултата в 60-та мин. а в 73-та Любомир Тодоров увеличи на 2:0. Ивайло Цветанов намали на 1:2 след самостоятелен пробив в 75-та мин. Играещият треньор на мездренчани Иван Редовски бе съборен в пеналта на домакините в 82-та мин. и Иван Мишев превърна в гол отсъдената дузпа за крайното 2:2.
За "Локомотив" играха: Христо Матев, Александър Кирилов, Виктор Стоянов, Александър Миков, Явор Янков, Николай Цветков /67 Иван Редовски/, Борис Петков /46 Тодор Чаворски/, Ивайло Цветанов, Иван Мишев, Николай Ганчев и Валдемар Стоянов /62 Борис Тончев/.
Феновете на "Ботев" Враца се организират за пътуване до Пловдив. Там техните любимци гостуват в събота, на 1 март, от 14.30 часа на стадион "Локомотив" срещу местните "железничари". Въпреки наказанието на домакините, чиито фенове набиха дежурен делегат на мач от Първа лига, гостуващата агитка има право да присъства на мача и да подкрепи своя..
Организаторите на XXIII Републикански шосеен пробег „3 март“ - Община Мездра и СКЛА „Атлет“ - Мездра, напомнят на лекоатлетическите клубове в страната и на училищата в община Мездра, че наближава крайният срок за подаване на заявки за участие в ежегодната спортна проява, съобщават от общинската управа. Заявки за участие в шосейния пробег се..
Отбори от Врачанско спечелиха куп медали на турнир за европейската купа по кикбокс във всички стилове. Представители на СК Победа от Враца и СК Шампион от Бяла Слатина спечелиха две титли и още 4 отличия в Пловдив, където се проведе надпреварата. Рекорден брой участници – 3 200 файтъри от 29 държави, си оспорваха отличията. Бойците от Бяла Слатина се..
Ботев /Враца/ написа нова страница в историята си, класирайки се за полуфинал в турнира за футболната купа на България . След драматични 120 минути тимът на Христо Янев изрита Берое от надпреварата, като герой в редовното време, продълженията и дузпите се превърна вратарят на домакините Димитър Евтимов. Класирането в ТОП 4 в турнира е историческо..
Волейболистите на Монтана понесоха тежка загуба при гостуването на Локомотив Авиа /Пловдив/. Освен, че отстъпиха в този мач, централният блокировач Павел Душков скъса ахилес. 32-годишният състезател получи травмата в третия гейм. На този пост наставникът на Монтана Даниел Пеев разполага само с Бруно Рубо и 16-годишният Николай Миховски. Този петък..
От БФС пратиха за главен съдия на мача в Ловеч Мариян Гребенчарски. В петък едноименният тим приема Монтана на старата на 24-ия кръг на Втора лига. Тодор Вуков и Георги Спасов са помощници, а четвърти арбитър е Христо Минчев. Пламен Мехлемов ще следи как се справят съдиите в този мач. Двубоят в Ловеч в петък е от 17.30 часа и ще бъде предаван пряко..
Кинезитерапевтът на Монтана Георги Милчев - Годжи е наказан за три мача да не изпълнява служебните си задължения. В домакинската среща с Дунав /Русе/ той получи червен картон, като реагира бурно на решението на главния съдия Михаел Павлов, който зачете изравнителния гол в последната минута, въпреки че целия треньорски щаб поиска нарушение срещу вратаря..