Препятствие за шофьорите стана булевард "Панония", заради работата по водния цикъл и чакания с години ремонт на надлеза по него. В края на годината пътното съоръжение вече е проходимо за автомобили и пешеходци. Ремонтът му е с пари по програмата "Растеж и устойчиво развитие на регионите". По нея започна и ремонт на пътя към граничното село Салаш, където трябва да има нов Граничен контролно-пропускателен пункт със Сърбия. Още през януари отчуждиха имотите за бъдещия ГКПП, а през юли обявиха и първата копка.
"Няма пречки за строителството", каза тогава министърът на регионалното развитие Десислава Терзиева, а ремонтът трябваше да е приключил за 4-5 месеца.
Междувременно Мюсюлманското вероизповедание започна съдебни дела, с които поиска имоти във Видин, сред които и сградата на музей "Конака". Делата започнаха с протести, които събраха граждани, партийни симпатизанти и дори футболни запалянковци. На финала Видинският окръжен съд отхвърли искането. Позова се на експертизата, че няма данни сградата на музей "Конака" да се е използвала от турските власти с каквото и да било предназначение.
Прекратено бе и друго дело- по искане на охранителна фирма срещу Община Видин, с което се претендираше за повече от 788 хиляди лева.
"Делото е прекратено с определение на Окръжен съд Видин, тъй като охранителната фирма се е отказала от искането си", уточниха тогава от пресслужбата на Общината.
Съдът се произнесе с решение и за управлението на града, след като в края на юли Държавна агенция "Национална сигурност" започна разследване срещу кмета на Видин. С решение на Апелативния съд в София Герго Гергов бе отстранен от длъжност като кмет на Видин, за да не пречи на разследването. Обвиненията срещу него са за престъпление по служба, при възлагане на обществена поръчка. Половин година Видин е с временно изпълняващ длъжността кмет, а през следващата ни чакат и нови местни избори.
През 2014 избрахме евродепутати, а също и представители в българския парламент. От Видин изпратихме отново в парламента депутатите от предишното Народно събрание Владимир Тошев от ГЕРБ и Филип Попов от Коалицията с ново име "БСП лява България", след като водачите на двете листи Ивайло Московски и Михаил Миков избраха да представят многомандатен район от София. В парламента след преразпределението на гласовете влезе и Иван Иванов- депутат от коалиция АБВ. Представител на Видин в Народното събрание е и Станислав Анастасов, бивш министър на околната среда и водите в кабинета на Орешарски- като водач на листата на Движението за права и свободи той пристигна в града за предизборната си кампания.
Преди изборите взрив потресе България. 15 души загинаха в завода за боеприпаси в Горни Лом. Следствието има предположения за причините. Държавата, общините, близки и непознати се опитаха да помогнат на семействата на загиналите. Те получиха смъртните актове и кръвнина от по 10 000 лева от държавата. Съдебна медицина върна останките на загиналите в навечерието на Коледа, а на 40-тия ден от трагедията в катедралния храм на Видин "Свети Димитър" бе отслужена заупокойна молитва в памет на загиналите.
Малко след сформирането на новия кабинет, от опозицията организираха протест във Видин срещу едно от първите управленски решения. Митницата, която през 2013 година ни върнаха в града, отново бе закрита като териториално подразделение...
Представители на граждански движения излязоха на протест срещу реконструкциите за Общинска автогара пред Паметника на скърбящия воин, до старата жп гара в града.
С новия кабинет последваха и нови назначения на представителите на държавната власт по места. За областен управител на Видин бе назначен Момчил Станков. Мандатът му започна с ледено бедствие. Аварии оставиха в мрак десетки населени места. След 12 дни борба с леда, областният управител отмени плана за действие при бедствия и благодари за ефективната намеса. Той представи и приоритетите си като областен управител.
През 2014 година по Дунав мост 2 тръгнаха влакове. А Радио ВИДИН отпразнува петата си година.
Алкохолът и наркотиците са главната причина за възникване на катастрофите в страната, показва анкета на Съюза на българските автомобилисти, проведена с шофьори през 2024 г. Анализът на данните от проучването е направен от доц. д-р Зорница Тоткова от Института за изследване на населението и човека към Българска академия на науките. След..
Село Флорентин е едно от петте населени места в община Ново село. Разположено е на брега на река Дунав. Хората тук се занимават с риболов, селско стопанство, лозарство и винопроизводство. Местните говорят на влашки език. Съхраняват влашки обичаи и традиции в песенния и танцов фолклор. Материалното културно наследство е най-вече в красивите и..
Присъединяването на България към Еврозоната е ключов приоритет на новото редовно правителство, по който се работи усилено и в тясна координация с партньорите от Европейската комисия. Това е потвърдил министър-председателят Росен Желязков на среща с българския еврокомисар Екатерина Захариева. От думите на премиера, става ясно, че България ще..
Промяна в икономическото райониране на страната поиска бизнесът преди дни и очерта приоритетите си, за които очаква съдействие от редовното правителство. Работодателите настояват и за реформа в образованието, и въвеждане на матура по математика, като част от политиките за решаването на проблема с недостига на работна сила. Според тях е..
Седем години изминаха от протестите, които принудиха властта да започне да строи съвременна и сигурна инфраструктура до Северозапада. Завършването на скоростния път Видин-Ботевград обаче все още е някъде в неопределеното бъдеще, а според първоначалните ангажименти трябваше да е готов до края на 2021 година. Общо три редовни и шест служебни..
Общините от селските райони в страната са с гарантирани средства по Стратегическия план за развитие на земеделието и селските райони, които да са за изграждане и развитие на инфраструктура. В област Видин право на тях имат десетте по - малки общини- Белоградчик, Бойница, Брегово, Грамада, Димово, Кула, Макреш, Ново село, Ружинци и Чупрене. Общата..
Гостуваме на село Копиловци , община Георги Дамяново. Китно и красиво планинско селце. Освен прекрасната природа, която е и най-голямото богатство на Копиловци, центърът на селото също е много чист, облагороден и поддържан. Въпреки това, обаче основният проблем е, че работни места няма. Съвсем наскоро е закрит шивашкият цех, който осигурявал..