"От началото на 2014 година внедрихме автоматизирана система за разплащане на паркиране с есемеси. Това доста облекчи работата на контрольорите, като вече отпадна субективното обяснение, че като е спрял, не е имало контрольори. Намаляха и споровете в зоната кой има вина за нетаксуването на гражданите. През 2013 година, преди да внедрим есемес системата, около 6000-7000 лева събирахме от санкциите от заключващи устройства. През 2014 година санкциите са около 3000 лева, през 2015 година са около 300-400 лева. Като през това време сумите, събирани от "Синя зона", се запазиха в същото положение без да намаляват. Така че смятам, че врачани са приели да ползват "Синя зона" платено..."
От 30 000 до 40 000 лева е чистата печалба на предприятието годишно. Част от тях догодина се предвижда да бъдат инвестирани в закупуването на репатриращ автомобил.
Повече места за паркиране в синята зона на Монтана. Това предвижда общинското ръководство, което създава зоната за кратковременно паркиране през 2010 година, за да регулира паркирането в центъра и около големите институции, обясни Илиян Илиев, директор на Общинско предприятие "Чистота"- Монтана, пред Стефка Павлова:
"Много често хората разсъждават, че това е паркинг, но това не е така. Това е зона за кратковременно паркиране и има своята логика, чрез която Общината регулира зоните за паркиране, които се намират около административната част на града и местата около поликлиниката и болницата. През 2015 година Община Монтана асфалтира и маркира над 200 места за паркиране в централната градска част, извън "Синя зона"... Синята зона се използва по предназначение. Често пъти, както навсякъде, се случват и конфликти, но това не е масова практика. Постепенно хората се приучват и свикват с логиката на тези места... Обсъжда се и ще се стигне до разширяването на тези зони с още минимум 100 места. Сега разполагаме със 152 места. Разширяваме зоната, в която се намират административни учреждения, банки и изнесени държавни администрации. Общината разглежда зоната за временно паркиране не като структура, от която може да се печели. Напротив, там често се налага субсидиране, а тя се разглежда като зона, чрез която трябва да се осигури комфортът на хората, които се нуждаят от административно и друго обслужване в тези части."
Държавният глава Румен Радев обяви, че ще даде още време преди връчването на папката за съставяне на редовно правителство, определяйки като безотговорно поведението на политиците. Първият мандат ще отиде в най-голямата парламентарно представена партия ГЕРБ-СДС. Преговорите между партията на Борисов, Демократична България, БСП и Има такъв народ..
Новата година настъпи с повишени цени на някои стоки и услуги у нас. Токът за бита за Северозападна България вече е по-скъп с около 9%. Хлебопроизводителите побързаха да реагират на повишеното ДДС на 20% и съответно повишиха цените на насъщния. От 1 януари са в сила новите цени на личните карти. Вместо 18 лева за нова лична карта трябва да..
Строителството на най-големия инфраструктурен обект в Северозападна България започна след протестите в началото на 2018 година, когато стотици жители на региона няколко поредни седмици блокираха важни пътни отсечки с искане за магистрала до Видин и тунел под Петрохан. Тогава правителството обеща, че този проект ще е приоритетен за държавата, ще се..
Работодателите завяват нужда от 261 926 работници и специалисти през следващите 12 месеца с умения и знания в различни професионални направления, които ще са необходими за ефективната работа на предприятията. Най- търсените специалности на пазара на труда можем да видим най-ясно от проучването, проведено сред работодатели от Агенцията по заетостта..
Регистрираните безработни лица средномесечно в област Видин за периода януари – ноември 2024 година са 4 053. Равнището на безработица в областта е 14.8%, а от януари до ноември 2024 година на работа са п остъпили общо 2 888 души. Област Видин е с дял 2.6% от общо регистрираните средномесечно безработни лица в страната (155 181) за..
На 1 януари отново сме изправени пред поредното ново начало, изпълнени с надежди и очаквания. Каквито и да са икономическите прогнози, колкото и несигурно да изглежда бъдещето за много българи, всеки от нас отправя пожелания за себе си и най-близките си хора. Първият ден на годината народът ни нарича Сурваки. Наименованието идва от обичая..
Отброяваме последните часове на годината - време за анализи и равносметка, но и за планове, стремежи и амбиции за следващите 12 месеца. Казват, че ако си пожелаеш нещо в новогодишната нощ, то ще се случи. За какво бъдеще на България мечтаят политиците? Проверихме в "Посоките на делника". "Тревожно е забавянето на строителството на новия..