Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Снимката на 12 октомври 2016 

2
Снимка: Светослав Цветанов

Изнервени шофьори на тирове са блокирали за около половин час и второто платно за Дунав мост 2, заради образувалата се голяма опашка. Това съобщи Любомир Низамов, директор на дружество, което стопанисва съоръжението. "Бавят се при обработката, защото са се натрупали много коли, а защо толкова се бавят при обработката, трябва да се обърнете към граничните власти."

5-километрова опашка от около 200 тира се образува край Дунав мост 2 тази сутрин. Първите в колоната обясниха, че чакат от вчера следобед. Според тях обслужването е бавно. 

Парламентът излезе в предизборна ваканция. Депутатите гласуваха да не работят от днес до  9 ноември, заради кампанията за президетнските избори.

Общата финансова задлъжнялост на Община Видин е намаляла с 1 200 000 лева за последното тримесечие на годината. Дълговете са 15 000 000 лева към края на месец септември.  

Разходите за панаира във Видин са в размер на 62 000 лв., а приходите – 84 000 лв. Това съобщи кметът Огнян Ценков. Посетителите през 9-те дена на панаира са надхвърлили 100 000 души. 

Два нови автомобила са закупени за Социалния патронаж във Видин. Досега за разнасянето на храната са се ползвали услугите на частна фирма, обясни заместник-кметът Венци Пасков.

Модернизират Сувенирната палата във Враца. През следващата година във Враца предстои реализацията на на инвестиционната програма, която е част от интегрирания план за възстановяване и развитие на града. Проектите са за почти 23 милиона лева.   

Със заповед на кмета на община Мездра Генади Събков, вече са определени местата в града, на които е разрешено да се поставят плакати, реклами или обръщения във връзка с изборите за президент и национален референдум на 6 ноември. Поставянето на агитационните материали е разрешено до 24.00 часа на 4 ноември.

Четирима 12-класници от видинската Математическа гимназия се присъединиха към екипа на крайдунавската ОбщинаКато сериозен успех при съвместната работа с областната администрация Ценков посочи откриването наскоро в града на Обучителния център към Русенския университет "Ангел Кънчев". 

Николай Ненков, ученик от 12 клас в Лесотехническата гимназия в Берковица седна на кметския стол. По повод Деня на българската община ученици заеха символично ръководни места в общинските администрации.  

Заради безопасността на пътя и ниските температури рано сутрин, вече е време шофьорите да помислят за смяна на летните със зимни гуми, съветват специалисти и подчертават, че не е правилно схващането, че смяната на гумите трябва да стана, когато падне първият сняг.  

Учебните заведения в община Мездра са готови да посрещнат отоплителния сезон, съобщиха от местната управа. Всички училища и детски градини в града се отопляват с газ, като газовите инсталации са проверени и готови за действие. 

Районна прокуратура - Враца внесе за разглеждане в съда обвинителен акт срещу Пламен Михайлов за извършени от него три престъпления - блудство с две лица - едното малолетно, а другото непълнолетно. Обвиняемият неколкократно извършил блудствени действия по отношение на двете момичета. Предстои съдебен процес срещу извършителя на престъпното деяние.

Двама чужденци са засекли при разклона за село Макреш служители на Районното управление в Кула. След установяване на самоличността им е станало ясно че мъжете са пакистанци, с регистрационни карти на бежанци. 

Полицията във Враца задържа група от трима души, сред които и непълнолетно момче за измами със скъпи телефони. Тримата заблуждавали, че  срещу парични преводи извършват разкодиране на устройствата, но в последствие прибирали сумите и телефоните. 

Водата във Видинско няма да е годна за пиене заради есенна дезинфекция на 15-и и 16-и октомври, съобщават от ВиК. Третирането ще бъде извършено във Видин и селата от общината. 

Съвместен урок за Христо Ботев проведоха в Националната седмица на четенето ученици от 7-и и 12-и клас на Видинската математическа гимназия. С помощта на учителите по български език и литература Милена Георгиева и Ваня Минева младите хора припомниха на своите по-малки съученици наученото в 7 клас, над което са надграждали през следващите години. 

Седмицата на четенето отбелязват в училището в Кула. Специално  внимание е отделено на писателя Йордан Вълчев, който е родом от града.  

Симфониета Видин и формация "София" ще изнесат концерт с популярни песни на легендарната шведска поп група "АББА". Изпълненията ще прозвучат в Монтана и Видин. Концертът "ABBA мания" в Монтана е днес, 12 октомври, от 19 часа, в Младежкия дом, а във Видин ще бъде утре, 13 октомври, от 19 часа, в зала Филхармония.  



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Вижте още

Снимката на 4 февруари 2025 година

Започва  ремонт  за 3,5 милиона лева в Дома за стари хора в Гара Орешец.   Средствата са по Националния план за възстановяване и устойчивост. Ремонтът се налага, за да се изпълнят европейските изисквания за Домовете за възрастни хора.  Правителството няма да увеличава осигурителната тежест и да променя данъци при изготвянето на бюджета за тази..

публикувано на 04.02.25 в 18:00

Мизия чества 55 години град и 100 години от Букьовското съкровище

Община Мизия ще отбележи тържествено 55 години от обявяването на Мизия за град и 100 години от откриването на Букьовското съкровище на 13 февруари. Експертът в отдел "Култура" на местната управа  Валя Беляшка разказа повече за празника : "Ще има тържествено вдигане на знамето. Ще има откриване на  Букьовското  съкровище, на което закупихме..

публикувано на 04.02.25 в 15:40

Започва ремонт за 3,5 милиона лева в Дома за стари хора в Гара Орешец

Ремонт за над 3 500 000 лева предстои в Дома за стари хора в село Гара Орешец, община Димово . Средствата са по Националния план за възстановяване и устойчивост. Ремонтът се налага, за да се изпълнят европейските изисквания за Домовете за възрастни хора. Работа започва още в утрешния ден, когато се открива строителната площадка, каза кметът на..

публикувано на 04.02.25 в 14:38

Започна данъчната кампания в Лом

Община Лом  започна събирането на местните данъци и такси за 2025 г., информира местната общинска управа. На предплатилите до 30 април за цялата текуща година се прави отстъпка 5 на сто, се казва още в съобщението.  Данъкът върху недвижимите имоти, превозните средства и таксата за битови отпадъци се плаща на две равни вноски. Първата вноска..

публикувано на 04.02.25 в 12:00

Депутат от Видин настоява за спешен ремонт на път

Предвижда ли се рехабилитация на третокласния път , свързващ три села от община Макреш - Киреево, Раковица, Подгоре с град Кула и областния център Видин, попита от трибуната на Народното събрание депутатът от видинския регион Любен Иванов . Допълни, че пътят е единствен за 1500 души, които живеят в тези три населени места, защото другият третокласен..

публикувано на 04.02.25 в 11:53

Проектът за иновативен център във Враца получи одобрение от местния парламент

Общинският съвет във Враца разреши старта на проект, който ще превърне градът под Околчица в иновативен център от ново поколение. В бъдещия кампус, който ще бъде изграден на територията на бившето Ученическо градче, ще се подготвят млади експерти в областите енергетика и информационни технологии. На последното си редовно заседание местният..

публикувано на 04.02.25 в 11:21

Над 630 шофьори с превишена скорост са засечени за седмица в Монтанско

183 км в час е засечената най-висока скорост от шофьор през 2024 година в област Монтана . През изминалата седмица с превишена скорост камерите са снимали 637 нарушители на пътя. Шофьор, карал със 183 км в час, е най-високата скорост, с която е бил засечен водач на лек автомобил в област Монтана през изминалата година, отчетоха от КАТ. Това е..

публикувано на 04.02.25 в 10:41