"Монтана" удари "Литекс" в Ловеч

Снимка: Любо Андреев

Монтана победи с 1:0 при гостуването си Литекс /Ловеч/ в среща от 24-ия кръг на Втория ешелон. Ценните три точки донесе Сергей Георгиев.

Монтанци вкараха единствения си гол в 69-та минута след перфектна атака. Вратарят Ивайло Василев намери Даниел Георгиев. Опитният полузащитник с пета изведе Атанас Илиев. Нападателят напредна по десния флаг и намери на дузпата Борислав Балджийски. Атакуващият полузащитник асистира на Сергей Георгиев, който пусна топката покрай вратаря Деян Вълков за 0:1.

Дебют за монтанци направи армеценът Саргис. Халфът влезе в 75-та минута на мястото на Тони Тасев. Саргис можеше да отбележи гол. С параболичен удар от дъгата на наказателното поле топката кацна на мрежата над напречната греда. При една контра атака Атанас Илиев намери на дузпата Коконов, но нападателят не уцели вратата на Литекс. Жълти картони за монтанци получиха Кристиян Димитров, Сергей Георгиев, Атанас Илиев и Йордан Йорданов. В четвъртък Монтана е домакин на Локомотив /Горна Оряховица/. Двубоят на стадион „Огоста” е от 18.30 часа.

Един автобус с фенове подкрепи Монтана на мача в Ловеч.

Монтана: Василев, Д.Георгиев, Михов, Цонков, Димитров, Рамадан /46-Ат. Илиев/, Йорданов, Тасев /75-Саргис/, Балджийски, С.Георгиев, Коконов /92-Колев/

Турнир по футбол в памет на Семко Горанов ще се проведе в Мездра

Девети Детски футболен турнир Мемориал "Семко Горанов“ в памет на известния треньор, футболист и спортен деятел от близкото минало Семко Горанов (1936-2011 г.) ще се проведе на 14 септември, информират от Община Мездра.  Турнирът е организиран съвместно от Футболен клуб "Локомотив" Мездра и местната Община.  В тазгодишното..

публикувано на 04.09.24 в 15:32

Осем отбора на детски футболен турнир в Берковица

Детски футболен турнир стартира в Берковица. Той се провежда в памет на Иван Младенов и е част от програмата за   празника на Берковица. В надпреварата за деца, родени след 2015 година, Футбол 7, участват 8 отбора, разпределени в две групи. Кметът на Берковица Радослав Найденов приветства участниците: "Победители са всички, защото децата..

публикувано на 04.09.24 в 09:48

Първо място за СК "Кула" от Китен

Със спечелено първо място се завърна от Китен Спортен клуб "Кула ". Членовете на клуба участваха в спортните турнири по плуване, лека атлетика и петанк - трета възраст, заедно със СК "Спартакисти" - Плевен и СК "Мрамор" – село Мрамор, област София. Общият брой на участниците бе 69 на възраст от 55 до 88 години, разпределени във възрастови групи до 70..

публикувано на 04.09.24 в 08:41

Врачански пилот се качи на подиума на състезание в италианската столица

Завърши първият състезателен уикенд от шампионата Predator's Cup на пистата Валелунга до Рим.  Врачанинът Мартин Стоянов успя да постигне подиум в състезание - 1.  Уикендът започна с тренировка в събота сутринта. Стоянов постигна второ време в сесията в своя клас на непознатата за него писта. За съжаление в квалификацията се появи проблем с..

публикувано на 03.09.24 в 09:45

Тодор Янчев вече не е наставник на Ботев (Враца)

Ботев /Враца/ стана вторият елитен клуб, сменил треньора си броени кръгове от новата кампания.  След като ЦСКА се отърва от хърватина Томислав Стипич, същата участ сполетя и Тодор Янчев. Врачани съобщиха официално, че са прекратили сътрудничеството си с треньора по взаимно съгласие.  От клуба благодариха на Тодор Янчев за неговата работа, като му..

публикувано на 03.09.24 в 07:10

Спорен гол помогна на "Монтана" да надделее над "Спортист"

Монтана победи с 1:0 у дома Спортист /Своге/ в среща от 7-ия кръг на Втора лига.  Филип Ежике донесе трите точки.  Интересното е, че нигериецът влезе на почивката и пет минути по-късно се разписа, а шест по-късно бе сменен.  Гостите първи създадоха положение. В 13-та минута Благовест Данчев от границата на наказателното поле би над гредата...

публикувано на 02.09.24 в 14:11

Трима борци от Враца участват на Световното в Испания

Трима състезатели на врачанския клуб по борба „Ботев 93" заминаха за Испания. В град Понтеведра от понеделник /2 септември/ започва световното първенство в двата стила за юноши и девойки. Врачанската борба ще бъде представена в класическия стил от двама състезатели: Христо Валентинов излиза на тепиха при 63-килограмовите, а Димитър Георгиев в кат. до..

публикувано на 02.09.24 в 13:47