Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

По-изгодно ли е да ходим на почивка през септември?

Снимка: Радио ВИДИН

Краят на туристическия сезон не настъпва с наближаването на месец септември, а напротив втора вълна туристи ще посетят морските курорти не само в България, но и в чужбина. Празниците през този месец са много близо и събирането на няколко почивни дни са удобен момент хората да се насладят на слънцето. Тези, които имат опит с пътуванията и ценителите още от миналият ноември са си закупили пакети за октомври тази година, което намалява и цената на почивката, коментира Николай Антов, представител на туристическа агенция във Видин:


"Високият сезон е до края на август и от средата на септември започват да падат цените. Тези, които са купили туристически пакети от миналата година са закупени с 35, 40 % по-ниска цена. Нашите комшии обикновено в края на март спират да променят цените, защото спират ранните записвания. Но при тях се получи нещо, което не се е случвало до сега - всеки месец от април натам цената се вдига, поради големият интерес и липса на места. Най-много пакети правим за турските курорти, защото съотношението качество-цена е недостижимо. Научихме туристите от Видин да почиват през пролетта и есента. Дори хора, които имат по-добри финансови възможности и хора, които са с ограничен бюджет почиват през септември."


Някои видинчани не са чакали до септември и вече са били на почивка, други пък няма да ходят никъде показа наша анкета:


"Бяхме на Вършец, предпочитаме го защото е планина и има минерална вода. Цените са сравнително високи. Не планираме скоро почивка, освен до Сърбия и Румъния... Не сме почивали, не бих се възползвала от по-ниските цени през септември. Не сме за море. Септември дъщеря ми ходи в Гърция, доволна е по-ниски цени. Ходят вече няколко години значи са доволни... Предстои ми пътуване в Италия, септември е по-евтино. Иначе сега ако нямах това пътуване до Италия щях да ида на "Аполония"- Созопол. Септември е един много хубав месец до 22-ри си е лято." 


А за хората, които търсят нещо различно от море, в летния период все повече са предпочитани нашите планински курорти. Чистият въздух и спокойствието, заедно с добрите цени допринасят за засиления интерес, отбелязва Николай Антов.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още
Мая Асенова (вляво), класирала се на I място и Натали Иванова, заела II място в конкурса.

Ученичка от Монтана спечели първо място в конкурс за Вапцаров

Дванайсетоклсаничката Мая Асенова от Финансово-стопанската професионална гимназия в Монтана се класира на първо място в раздел "Литература", категория "Есе" в конкурс на тема: "За него - Живота - направил бих всичко", организиран от Първо основно училище "Никола Вапцаров" в Берковица. Инициативата е посветена на 115 години от рождението на поета..

публикувано на 07.01.25 в 13:00

Етиен Леви в "Час при зъболекаря": Красивата усмивка е задължителна

Известният изпълнител, музикален педагог и политик Етиен Леви гостува в рубриката "Час при зъболекаря" и разказа за някои от първите си срещи с лекар по дентална медицина. Преди да поеме по пътя към музикалната сцена и да стане част от вокална група "Трик", бъдещият певец често посещавал зъболекарския кабинет, тъй като и той като всички останали..

публикувано на 07.01.25 в 11:36

Цената на детското щастие

Днес на фокус поставяме рождените дни, но не при кого да е, а при тези, които най-нетърпеливо чакат заветната дата, а именно децата. Едва ли има човек, който като дете да не е питал поне около стотина пъти, а колко още дни има до рождения ми ден. Сигурна съм, че това е най-чаканият момент при децата, по-чакан дори от Коледа. Все пак говорим за..

публикувано на 06.01.25 в 15:05

Кои са по-значимите постижения в медицината през 2024 година

Нов медикамент, забавящ развитието на болестта на Алцхаймер, и ново лекарство за лечение на шизофрения са сред постиженията през изминалата 2024 година в областта на медицината в световен мащаб . В резултат от работата на учените са постигнати и други пробиви, които ни дават надежда, че можем да бъдем по-здрави и да живеем по-дълго. Проф...

публикувано на 06.01.25 в 14:00

Как преминават шофьорите в Румъния след приемането ни в Шенген

Частният паркинг, който служеше за буферен на Дунав мост при Видин е полупразен след отпадането на задължителния граничен контрол с Румъния. Още от средата на декември е изключен светофарът, който насочваше трафика. Организацията на движението се подпомага от дежурни екипи на МВР - Видин.  Частният паркинг, където преди се отклоняваха..

публикувано на 06.01.25 в 13:50

От Калофер до Врачанския Балкан: Пътят на Христо Ботев към безсмъртието

Отбелязването 177-та годишнина от рождението на Христо Ботев е добър повод да си припомним някои от по-важните факти от неговия живот, защото безспорно Христо Ботев е една от най-ярките фигури на нашето национално възраждане. Една многостранно развита личност, която оставя трайни следи не само в онова бурно предосвобожденско време, но и до..

публикувано на 06.01.25 в 13:11
Теди Генова, психолог

Как да се справим със следпразничната депресия

Следпразничната депресия е феномен, с който много хора се сблъскват след края на празниците. След еуфорията на украсата, подаръците и празничните вечери идва период на тишина и празнота, който може да се окаже предизвикателство за психиката. Според специалисти причините за това състояние са многообразни. Празничният период често е..

публикувано на 06.01.25 в 13:00