"Бяхме в десет града. Видин в началото не беше предвиден за турнето. Поканиха ни от Симфониетата. Радвам се за поканата. Шоуто е без име, но в действителност е с много имена. В него участват три хиляди деца и изобщо млади хора. Във всеки град ние включваме талантите от града към основното ядро на шоуто. Включили сме Симфоничния оркестър, танцовият ви състав "Северняци" и художествената гимнастика - вашият съвсем млад клуб. Само Бог знае как се зароди идеята за това турне. Следващата година "Нешънъл арт" - шоуто, с което работих, прави 20 години. Невъзможна е издръжката на подобна инициатива, изисква неимоверни усилия. В последните три години, понеже съм неуморна, продължих с такива програми. Избрах децата на "Левски" - клубът, който ръководя. Репетициите са уникални, на тях сякаш изживявам провал. Когато започне шоуто, всичко е като на магия. Това се дължи на децата, защото е впечатляваща тяхната чистота. В своята изява те са искрени - не играят на сцената, живеят там".
С името на Нешка Робева са свързани най-големите успехи на българската художествена гимнастика. Нейният живот пък е неразривно свързан с българския северозапад:
"Добре се чувствам във Видин. Майка ми е от този край - ломчанка е. Живяла съм тук, обичам тези земи".
Началният час на спектакъла е от 18:30 часа.
В днешното издание на рубриката "Психолог на помощ" ще си говорим за термина "асертивност" . Асертивността е един вид умение или начин на общуване, при който изразяваш мнението и желанията си по открит и директен начин, но същевременно оставаш уважителен към мнението и правата на другите. Може би най-просто казано - умението да отстояваш себе си,..
Вълнуваща среща на възпитаниците на Литературен клуб "Иван Деспотов" се състоя във Видин, а поводът 30 години от създаването на организацията. В срещата се включиха "деспотовци" от всички поколения. Момичета и момчета дойдоха за срещата от различни градове в България, от чужбина, а онези, които не успяха да присъстват лично, се включиха по..
Във врачанското село Лик бе открита паметна плоча, която доказва, че по нашите земи е живял най-дълголетният човек не само в България, но и в света. Това е Йончо Цолов , който е живял цели 130 години. Откритието прави културният антрополог д-р Росен Гацин. Той успява да достигне и до смъртния акт на дълголетника, който е още едно..
На 19 ноември отбелязваме Световния ден за борба с насилието над деца . Това е една доста деликатна, но и много важна тема, защото все по-често ставаме свидетели на случаи, в които деца стават обект на някакъв вид тормоз, било то физически или вербален, и е много важно малтретираните деца да знаят как правилно да реагират в тези ситуации и да знаят..
Понеделник преди обед: време е за oбещания по никое време.. Защо ли? Ами защото: "Обещанията са като пълната луна - ако не се спазят веднага, с всеки изминал ден избледняват." Песни за обещанията реших да слушаме днес в „Музикална зона“. Направих списък с български поп, рок и естрадни песни за обещанията, които даваме един на друг, за обетите, които..
Първо ще разтворим книгата „Измерения на болката“ . Това са разкази на ужасите от доста интересни автори. Елена Павлова е един от тях и срещата ни е с нея. Наследството на бележити сънародници събира като родова памет програмата "Неразказаните истории на българите" . МОН провъзгласи първи резултати от най-мащабна си програма за ученици..
В Деветата неделя след Неделя подир Въздвижение, Църквата насочва нашето внимание към това, щото всеки един от нас да проумее преходността на този свят, да се обърне към Вечния Бог и приемайки Го в сърцето си, да придобие вечността и блажения живот. Чрез притчата за безумния богаташ, която днес четем, ни се дава за разберем, че всичко на..