"Не знам доколко е празник вече една такава годишнина. Но аз съм на мнение, че старостта не е за страхливците. А и от друга страна, аз не се смятам за стар. Защото едни последни изследвания чета, че младежката възраст е до 55 години, от 55 до 75 е зряла възраст, от 75 до 85 е късна зрялост и след 85 вече може да се говори за старост. Така че имаме основание и да празнуваме. Естествено, все още не е дошъл моментът да правя равносметка на това, което е минало през годините. Миля, че това е за всички колеги- актьори, все още не сме изиграли коронната си роля. Може би това е участието в последния спектакъл. Аз съм казвал винаги, че ние, актьорите оставяме частица от душите си във всеки спектакъл, в който играем, защото да излезеш от собственото си Аз и да влезеш в Аз-а на героя е много, много голямо усилие и на нас ни коства много. Но мисля, че празник има и за това, че вече толкова години моите приятели са около мен. Аз казвам приятели, не казвам колеги, защото това са хора, които безкрайно обичат театъра и работят няколко професии..."
Любомир Бояджиев постъпва в драматичния театър "Драгомир Асенов" през 1974 година като стажант-актьор. Тогава участва в спектакъла "Когато гръм удари" по П. К. Яворов под режисурата на Димитър Гочев. Оттогава е изиграл над 100 централни роли в театъра. Ето защо на 70-годишнината си казва, че не мечтае за нови роли, а голямата му мечта е сградата на драматичния театър в Монтана да се превърне в едно малко монтанско НДК:
"Най-голямата ми мечта е да се намерят средства, тъй като аз сам направил едно тотално обследване за енергийна ефективност, за ремонт на сградата и тотален ремонт на всички звена - озвучаване, осветление, сценична механизация. Надявах се да влезем в програмите "Региони в растеж", защото сградата не е реновирана от 1977 година. Та мечтата ми е това - да се намерят средства, да се направи от тази сграда едно малко монтанско НДК. Парите не са много, около 3,5 млн. лева са необходими."
На личния си празник Любомир Бояджиев ще посрещне колеги и приятели в театъра. В Международния ден на театъра - 27 март, ще празнува с публиката на Монтана, която ще може да го гледа в "Мистерията Дон Жуан".
Преди 89 години на днешния ден Видин се сдобива с герб . Той е изработен по идея на тогавашния кмет д-р Бърни Бончев, който много искал Видин да има символ, който да обхваща целия облик на града и да го представя по най-добрия начин. Проектът на герба е одобрен на заседание на Общинския съвет на 18 февруари 1936 г. и се взема решение да бъде..
Отборът по английска реч и дебати "BEST" на ГПЧЕ "Йордан Радичков" във Видин се завърна от зимното издание на състезанието с много отличия и награди . Йоанна Иванова и Стефан Симеонов , от осми клас, спечелиха купата за първото място в категория "Начинаещи" и медали за шесто място в "Напреднали" на финалите: "Аз и..
Дванайсетокласници от СУ "Свети свети Кирил и Методий" във Видин организират изложба концерт "Лентата на спомените" . Идеята е на учениците, които искат да покажат своето развитие и израстване през годините и да си припомнят различните моменти от ученическия живот. Общо 21 са завършващите младежи в паралелка с профил "Музика и изобразително..
Прожекция на кратки поетични филми по стихове от 90-те години на български автори ще се състои днес, 18 февруари, от 17:00 часа в Регионална библиотека "Гео Милев" в Монтана . Проектът се нарича "Поезията на 90-те оживява" и включва филми, които са съчетание на музика, визия и стихове на известни и любими български автори, разказва Мария..
Повече от седем хиляди и петстотин български патриоти участват в Руско-турската освободителна война. Към Българското опълчение се присъединяват и четирима опълченци, родени в мездренското село Лик. Иван Петров Попов (1841-1928) е изключителна личност, чието име остава в народната памет и за когото и до днес се разказва. Още през 1860 година той е..
Денят на влюбените - 14 февруари, отмина, но вечният въпрос - какво е любовта , не спира да вълнува човечеството така, както го е правил, откакто свят светува. Учените са тези, които в наши дни, се опитват да открият формулата на любовта и да обяснят какво се съдържа в нея. Своя прочит по темата направи и проф. Радостина Александрова от БАН...
Днес, 17 февруари, отбелязваме Деня на спонтанната доброта. Той се празнува по цял свят от благотворителни организации, но не е известно кой е конкретният инициатор. Най-популярен е в САЩ. В този ден хората трябва да се стремят да бъдат добри към всички, без да очакват награда. Именно затова днес ви представяме един такъв пример от град Мизия,..