Около 20% от всички запознанства днес се случват в интернет, онлайн, сочи проучване на Станфордския университет. Процентът с всяка година се увеличава, причина за това са социалните мрежи, различните приложения за запознанства и все по-голямото им разпространение не само сред младите, но и в почти всяка възрастова група.
Ние, които сме живели в свят без интернет и телефони, помним старомодните начини за запознанства- среща в рейса, в бара, на улицата, в магазина и въобще навсякъде, където се намираме сред други хора.
С навлизането на новия начин за запознанства, чрез онлайн комуникация, възниква и въпросът сега или преди са били по-истински и ценни тези човешки взаимоотношения. Отговор търсим с видинчани:
"С моята съпруга бяхме студенти. Живеехме на квартирата с нейният братовчед и тя идваше да го види... Сега хората чрез интернет се запознават, нас сигурно ни се струва преди време по-хубаво запознанството... Било е друго, видели сме се в парка- здравей, здрасти, сега е съвсем друго. Моето запознанство с мъжа ми беше случайно в автобуса, предложи ми да седна, тия работи вече ги няма... По интернет се запознавам, може и на кафе с приятелки, някой седне говори с нас запознаваме се. В деншно време трудно може да намериш приятел, защото се цени външния вид, а не вътрешния. Преди е било много по-истинско запознанството, по-хубаво, така ми казват нашите, баба и деди. По техните думи го твърдя, въпреки че не съм живяла по това време, а ми се иска... Може да се запознаеш с един човек дори и като чакаш на опашката някъде. Не бих искала моята внучка да да се запознава по интернет, там много хора може да злоупотребят... Като цяло се запознаваме в интернет, социалните мрежи. Може би предишните запознанства са били по-истински, но и сега има добри попадения. Примерно ние сме се запознали в социалните мрежи, сега сме семейство имаме си и детенце. Всичко е до хората, кой какво иска и търси. Сега имаш избор."
Дали сега има истински ценни запознанства, чрез интернет, това времето ще го покаже, но е факт, че все повече хора предпочитат да комуникират по този начин. Трябва да признаем, обаче, че няма по-истинско нещо от това да срещнеш на живо човек. Просто трябва да излезем, пък кой знае, докато се разхождаме най-случайно може да срещнем човека с, когото да остареем. Струва си, нали?
Жители на Монтана инициираха спешна дарителска кампания , за да подкрепят лечението на съгражданката си Наталия Делионова . Средствата са необходими за изследвания и последваща терапия в Турция. Наталия Делионова, с която сме ви срещали и в нашите предавания, е детски учител, музикален педагог и майка на три деца - на 4, 6 и 16 години...
Процедура по приватизация на 70% от дяловете на белоградчишката болница ще бъде открита след решение на Общинския съвет. Целта е лечебното заведение да бъде спасено от фалит. Решението е взето по предложение на кмета на Белоградчик Боян Минков. Градоначалникът се аргументира с лошото финансово състояние на лечебното заведение и реалната..
За поредна година самодейците от Народно читалище "Асен Йосифов" в монтанското село Габровница се подготвят за традиционния обичай "Камила". Той съществува от 1926 година и е пренесен в селото от град Годеч, каза за Радио ВИДИН секретарят на културното средище Таня Тодорова : "По времето на войната всичко събирано от камиларския състав е..
В монтанското село Дълги дел възстановиха традицията да се отбелязва Бабинден. Днес 14 жени се събраха в планинското село, за да почетат празника и бабите-акушерки, които дават нов живот и помагат на жените при раждане. Организатори на традиционния ритуал на Бабинден са две млади жени от Монтана : 38 -годишната художничка Десислава Кръстева и..
21 януари се отбелязва като Международен ден на прегръдката . Идеята за празника се заражда в САЩ през 1986 г., а за негов инициатор се смята пастор Кевин Заборни. В САЩ денят е известен като Национален ден на прегръщането и е признат официално от американското Бюро за патентите и за търговските марки. Датата 21 януари е избрана от пастор..
Бабинден по стар стил отбелязаха в акушер-гинекологията на Многопрофилната болница за активно лечение "Св. Петка" във Видин . Точно в Деня на родилната помощ е родено седмото за годината дете в отделението, обясни операционната акушерка Владислава Славова : "Днес, в началото на работния ден се роди седмото ни бебче за годината, което е живо..
Средно училище "Петко Рачов Славейков" във Видин стана член на Асоциацията на Кеймбридж училищата в България, доброволно обединение на учебни заведения, стремящи се към по-високо ниво на преподаване на чужд език. Днес в организацията членуват 178 училища от цялата страната и интересът към нея непрекъснато нараства, казва директорът на СУ..