"Смехът е полезен за нашето здраве. Той не само разгръща и пълни с кислород дробовете ни, но и засилва имунитета и устойчивостта ни на болести. Освен това чисто психологически той сваля нивата на стрес. Смехът е израз на емоция, това е добра и полезна реакция на случващото се около нас...
Реално смехът в нашата кризисна ситуация можем да ползваме и разглеждаме по два начина. Първият е като реакция на паника и отричане не действителността. Това обяснява многото забавни и смешни статуси, колажи, картинки в социалните мрежи, в които иронизираме ситуацията, правилата или заплахата. Това е реакция на повишената наша тревожност, на принципа: "Щом е смешно, значи не е опасно". Вторият начин да използваме смеха по време на криза е като метод да успокоим своите близки: "Аз няма да показвам своята тревожност, за да не притеснява още повече семейството и близките си"; "Ще бъда забавен, за да не мислим за врага днес". Това е реакция, която е ефективна до време, защото натоварва нас като изпълнители на плана "Винаги весел". Най-правилното в случая е да приемем и осмислим ситуацията и да признаем, че всички се страхуват и то не толкова от опасността и заразата, колкото от неизвестността... Нашата първа задача днес е да трансформираме страха и отричането в приемане и креативност."
Човек винаги може да намери повод за усмивка и настроение, стига да не се фиксира върху проблемите. Добър вариант е да използва свободното време по време на изолацията, за да разгърне талантите си. Възможност за това предоставя Общинският съвет по наркотичните вещества, който обявява конкурс за есе или рисунка на следните теми: "Как повлия пандемията върху социалния ни живот?"; "Живот в изолация: Как се промених като личност? "; "Как виждам моя живот след пандемията?".
Творбите могат да се изпращат на osnv.vd@gmail.com до 30.04.2020 година. Няма ограничение във възрастовия диапазон на участниците, а най-добрите ще бъдат поощрени с награди, обясни Велислава Цанкова.
Чуйте повече в звуковия файл.
Това е проект на барабаниста на рок група "Ръш" Нийл Пърт, в който събира световноизвестни джаз и рок барабанисти, заедно с "Бъди Рич биг бенд", за да отдадат почит към колоса Бъди Рич. 1994 г. излиза първата част, а 1997 г. втора. Някои от имената, взели участие в първата барабанна феерия, на която се наслаждаваме са: Саймън Филипс, Дейв Уекъл,..
Отговорите на големите житейски въпроси, представени със средствата на комедията и талантът на младите български актьори Луиза Григорова - Макариев, Боряна Братоева и Христо Пъдев, са събрани в спектакъла "И верният отговор е..." на режисьора Мартин Каров. На 5 март публиката във Видин ще може да гледа и да се забавлява с историята, която разказва..
Четири нови български късометражни филма, разкриващи дълбочината на българските традиции и култура, ще бъдат представени във Видин . Селекцията "Български митове и легенди" е на колектива на най-голямата мрежа за късо кино - "Кинематограф". Мисията на платформата е да популяризира късометражното кино и да го среща с по-широката публика, тъй като..
Преди 89 години на днешния ден Видин се сдобива с герб . Той е изработен по идея на тогавашния кмет д-р Бърни Бончев, който много искал Видин да има символ, който да обхваща целия облик на града и да го представя по най-добрия начин. Проектът на герба е одобрен на заседание на Общинския съвет на 18 февруари 1936 г. и се взема решение да бъде..
Отборът по английска реч и дебати "BEST" на ГПЧЕ "Йордан Радичков" във Видин се завърна от зимното издание на състезанието с много отличия и награди . Йоанна Иванова и Стефан Симеонов , от осми клас, спечелиха купата за първото място в категория "Начинаещи" и медали за шесто място в "Напреднали" на финалите: "Аз и..
Дванайсетокласници от СУ "Свети свети Кирил и Методий" във Видин организират изложба концерт "Лентата на спомените" . Идеята е на учениците, които искат да покажат своето развитие и израстване през годините и да си припомнят различните моменти от ученическия живот. Общо 21 са завършващите младежи в паралелка с профил "Музика и изобразително..
Прожекция на кратки поетични филми по стихове от 90-те години на български автори ще се състои днес, 18 февруари, от 17:00 часа в Регионална библиотека "Гео Милев" в Монтана . Проектът се нарича "Поезията на 90-те оживява" и включва филми, които са съчетание на музика, визия и стихове на известни и любими български автори, разказва Мария..