"Първият панаир в Белоградчик е организиран през 1906 година", обясни кметът Борис Николов: "Едно от важните неща в програмата за празника са няколко театъра за деца, но най-важното - започва фолклорният фестивал "От Тимок до Искър". Срокът за записване беше до 20 юни и вече имаме 20 състава, които са заявили участието си в него...
Във вторник е Петровден - празникът на нашия град, тогава имаме малко по-богата празнична програма с духови оркестри, връчване на награди и грамоти, концерти на почти всички наши самодейни състави и завършваме в 20 часа с Берковската духова музика. Всичко това ще бъде на "Панаирището". Ние проведохме една анкета сред населението, участваха около 300 човека и над 95% пожелаха отново панаира да го правим на "Панаирището". Така след 3-годишно прекъсване - правихме го на центъра на Белоградчик, се връщаме отново..."
"Инфраструктурата в посока от Видин и София към Белоградчик в общи линии е добра. За съжаление обаче не можем да получим подкрепа от АПИ за поддържане на пътя до Рабиша, имаме огромни проблеми, въпреки че това е държавен път. Не е решен и проблемът с изрязването на дърветата около пътищата. Пътувах до Салаш и там вече автомобилите трудно се разминават. Това пак е държавен път..."
Относно пандемията - трагично беше положението, много тежко финансово, както и за здравето на населението. Каквото трябваше да се направи от общинската администрация, ние го правехме...
Нашата болница във финансово отношение вече десетина години е в много тежко състояние. За съжаление вече 30 години няма политики в областта на здравеопазването. Това са едни бих казал социални болници, те не са болници, които биха на високо технологично ниво да извършват своите дейности. За мен няма логика да имаме защитени детски градини и училища в тези безлюдни райони, а да нямаме болници. Няма логика. Може детето да не може да иде на детска градина, но то трябва да бъде лекувано. За съжаление още няма решение на този въпрос. Не е задължително да бъде защитена болница, но тя трябва да е субсидирана от държавата..."
Каква реконструкция се очаква да бъде извършена на пещера Магурата, в какви други атракции за туристите ще се инвестира и ще бъде ли решен проблемът със сметосъбирането. На тези и други въпроси отговарят кметът Борис Николов, Биляна Борисова от Центъра за обществена подкрепа и жители на Белоградчик. Подробности по темата и целите интервюта - в звуковия файл.
Държавният глава Румен Радев обяви, че ще даде още време преди връчването на папката за съставяне на редовно правителство, определяйки като безотговорно поведението на политиците. Първият мандат ще отиде в най-голямата парламентарно представена партия ГЕРБ-СДС. Преговорите между партията на Борисов, Демократична България, БСП и Има такъв народ..
Новата година настъпи с повишени цени на някои стоки и услуги у нас. Токът за бита за Северозападна България вече е по-скъп с около 9%. Хлебопроизводителите побързаха да реагират на повишеното ДДС на 20% и съответно повишиха цените на насъщния. От 1 януари са в сила новите цени на личните карти. Вместо 18 лева за нова лична карта трябва да..
Строителството на най-големия инфраструктурен обект в Северозападна България започна след протестите в началото на 2018 година, когато стотици жители на региона няколко поредни седмици блокираха важни пътни отсечки с искане за магистрала до Видин и тунел под Петрохан. Тогава правителството обеща, че този проект ще е приоритетен за държавата, ще се..
Работодателите завяват нужда от 261 926 работници и специалисти през следващите 12 месеца с умения и знания в различни професионални направления, които ще са необходими за ефективната работа на предприятията. Най- търсените специалности на пазара на труда можем да видим най-ясно от проучването, проведено сред работодатели от Агенцията по заетостта..
Регистрираните безработни лица средномесечно в област Видин за периода януари – ноември 2024 година са 4 053. Равнището на безработица в областта е 14.8%, а от януари до ноември 2024 година на работа са п остъпили общо 2 888 души. Област Видин е с дял 2.6% от общо регистрираните средномесечно безработни лица в страната (155 181) за..
На 1 януари отново сме изправени пред поредното ново начало, изпълнени с надежди и очаквания. Каквито и да са икономическите прогнози, колкото и несигурно да изглежда бъдещето за много българи, всеки от нас отправя пожелания за себе си и най-близките си хора. Първият ден на годината народът ни нарича Сурваки. Наименованието идва от обичая..
Отброяваме последните часове на годината - време за анализи и равносметка, но и за планове, стремежи и амбиции за следващите 12 месеца. Казват, че ако си пожелаеш нещо в новогодишната нощ, то ще се случи. За какво бъдеще на България мечтаят политиците? Проверихме в "Посоките на делника". "Тревожно е забавянето на строителството на новия..