Попитахме и видинчани: Трябва ли да има стимули за ваксиниране и какво би ги накарало да се ваксинират?:
"Не, мисля че от морална гледна точка не би трябвало да има, но нали знаете, че българинът е малко материалист и може би това така ще го убеди, в кавички, да се имунизира, защото наистина трябва да се направи това нещо. Много хора са "Тома неверници" по отношение на ваксините, но те са дори необходимото зло, ако можем така да се изразим, та според мен зависи от човека - ако държи на морала и не е материалист, може да се ваксинира и без някакви облаги и някакви стимули. Но в края на краищата, ако това ще реши проблема с масовото ваксиниране - нека да предприемат и тази мярка... Според мен лично, не трябва. Всеки един човек трябва да взима решенията си сам и да отговаря за себе си... Според мен, не - пълна глупост и никой не може да ме накара насила да се ваксинирам... Трябва сами да имаме съзнание да ходим, да се имунизираме, обаче по телевизията говорят едно, в интернет друго и се чудим какво да правим. Здравето е най-важно, не парите. Въпреки че пенсиите ни са ниски - учителски - никога не бих се подложила да ме подкупи някой с пари, с някакъв стимул, за да се ваксинирам - трябва да си убеден... Не, всеки нормален трябва да се ваксинира".
4 са новите случаи на заразени с COVID-19 пациенти в област Враца през последните 24 часа, сочат данните от Единния информационен портал. В област Монтана новозаразените са 2-ма, един е в област Видин. Като потвърдените случаи от началото на пандемията до момента в Област Враца са 10 354, в Монтанско са 6513 и в област Видин случаите са 3076. До момента най-много ваксинирани лица в Северозапада има в област Враца 41 352, като със завършен ваксинационен цикъл там са 20 490, следвана от Монтанско с 24 080 ваксинирани лица, от които 12 143 със завършен ваксинационен цикъл. На последно място в Северозапада по брой поставени ваксини остава област Видин със 17 845 поставени дози ваксина, от които 8903 лица са със завършен ваксинационен цикъл.
Днес, 17 февруари, отбелязваме Деня на спонтанната доброта. Той се празнува по цял свят от благотворителни организации, но не е известно кой е конкретният инициатор. Най-популярен е в САЩ. В този ден хората трябва да се стремят да бъдат добри към всички, без да очакват награда. Именно затова днес ви представяме един такъв пример от град Мизия,..
Сънят при бебетата и малките деца е тема, която вълнува всички родители, а трудното приспиване или пък честите нощни събуждания на децата са проблеми, на които често родителите мислят, че решение няма. Все още в нашето общество битуват митове, свързани с детския сън. Оказва се, че ако им се доверим, ще получим точно обратния ефект -..
Пет нови центъра за социален достъп ще бъдат изградени в малки населени места в България, като два от тях ще се намират в общините Чупрене и Ружинци . Тези т. нар. " хъбове за улеснен достъп" ще предоставят услуги на уязвимите групи и ще способстват за тяхната интеграция в обществото. Проектът се реализира чрез програмата „Поощряване..
Италианският певец Федерико Оливиери, известен с артистичния псевдоним Оли, спечели 75-ото издание на феста. 23-годишният изпълнител триумфира с песента "Глупава носталгия" (Balorda nostalgia). "Това е едно от онези неща, които изглеждат нереални, когато се случат. Безкрайно съм щастлив", бяха първите думи на Оли, когато му беше връчена..
"Неделник е тук. Какво ще научим в него: Писателят от Враца Теодор Петров ни връща в миналото за да ни представи своя първи роман „Комтитите“ за цар Самуил и неговото време. Ще празнуваме Трифон Зарезан в село Раковица в община Макреш. Празника не е отбелязван в селото от 2014 година. Сега с общи усилия на..
Неделята, в която се намираме днес е Седемнадесета след Неделя подир Въздвижение – на Блудния син. "След Неделята на митаря и фарисея, светата Църква ни въвежда в Неделята на блудния син. Състоянието, в което се намирал митарят, когато зовял към Бога за милост и не само не помислял за своите добродетели, но и не смеел да повдигне очи..
„Сгреших много, като купих тази тетрадка. Но сега е твърде късно за съжаление, щетите са нанесени.“ Това са първите думи, които Валерия Косати – една уморена италианска домакиня, съпруга и майка – записва в тетрадката, която купува в края на 1950 г. под напора на внезапен импулс. След тях животът ѝ вече никога няма да бъде същия...