Родена е в град Пловдив. Родителите ѝ работят в заводите на града. Тръгва на спортна гимнастика в 3. клас. В 6. клас я записват в Спортното училище в града. Спомените ѝ от онези ученически години са прекрасни. В Спортното училище цари дисциплина и ред. Тренировките са рано сутрин и не се допуска отсъствие. В училище има сутрин и вечер тренировка, в занималнята се учат и подготвят уроците. Набляга се не само на тренировките и спорта и на уроците по всички предмети. Завършва средното си образование с "Много добър" - 5,42.
Така се научава на ред и дисциплина, на отговорност и точност. Благодарна е на учителите си. Не успява да влезе в специалността "Руска филология", но я приемат в ВИФ "Георги Димитров" София и то по много интересен начин. През 1977 година участва с момичетата от спортната гимнастика в Универсиадата. Представят се отлично и се класират на трето място. В тази връзка министърът на спорта им разрешава да влязат без изпити в Спортната академия, треньорски профил.
Тук се запознава със съпруга си, който е видинчанин. През 1982 година се дипломира. През това време през 1979 година се ражда първият ѝ син, гледа го заедно със съпруга си в общежитието и двамата съчетават това с изпити. След завършване на висшето си образование е разпределена в град Видин. В онези години работа за треньор по спортна гимнастика няма, всъщност този спорт не е застъпен по онова време в града. Така започва работа като учител в 7-мо училище. След което продължава да работи като учител по физическо в училище "Петко Рачев Славейков" - Видин.
СТУДЕНТСКИ ГОДИНИ
"Студентските години са много хубави, срещаш се с много хора, научаваш различни неща за различните спортове, срещаш се с други колеги на различни празници, усещаш свободата. Студентският живот ти дава някаква свобода, която трябва да я осъзнаеш и да я използваш правилно. Спортната академия е един прекрасен институт, изучавахме спортна медицина, анатомия и всички по-важни спортове. Преподавателите бяха прекрасни, имаше и различни курсове и това е важно за изграждане за характера и създаването на умения. Обичах спортната медицина имахме преподавател по лечебна физкултура г-н Каранешев, беше изключителен, той за всеки случай имаше пример или виц и просто запомняш нещата от раз..."
УЧИТЕЛСКАТА РАБОТА
"Аз знам, че децата трябва да се занимават, да се ангажират, за да не правят лоши неща. За мен спортът е едно чудесно средство против агресия. Учителската работа ми даде много.
Научих, че децата са като прозорче. Като надникнеш в него, разбираш, че всяко едно има хубави качества и ти трябва да ги откриеш и развиеш, трябва да влезеш в сърцето на детето, за да го спечелиш. Предметът "Физическо възпитание и спорт " забавлява децата. По някой път ми се искаше някой да избяга от моя час, но почти никога не ми се случваше. Децата, които се трудят, успяват, това съм забелязала. Тогава идва удовлетворението от моята професия, когато видя човекът съвсем завършил и реализиран. Мисля, че децата на град Видин добре се реализират... Випускът от 1996 г. ми е най-най-. Изведох го като класен ръководител от 5. до 11. клас..."
ЗДРАВОСЛОВНИ СЪВЕТИ
"Общо взето за обикновения човек - ходене, бягането, плуването, колоезденето, това са спортовете, особено ходене и плуване, които нямат голямо натоварване върху ставния апарат и са благоприятни... Нищо ново не е това, просто трябва да се прави и се изисква упоритост. В днешно време все повече колите са ни в услуга, но и в голяма вреда..."
Повече може да чуете в прикачения звуков файл.
Отговорите на големите житейски въпроси, представени със средствата на комедията и талантът на младите български актьори Луиза Григорова - Макариев, Боряна Братоева и Христо Пъдев, са събрани в спектакъла "И верният отговор е..." на режисьора Мартин Каров. На 5 март публиката във Видин ще може да гледа и да се забавлява с историята, която разказва..
Четири нови български късометражни филма, разкриващи дълбочината на българските традиции и култура, ще бъдат представени във Видин . Селекцията "Български митове и легенди" е на колектива на най-голямата мрежа за късо кино - "Кинематограф". Мисията на платформата е да популяризира късометражното кино и да го среща с по-широката публика, тъй като..
Преди 89 години на днешния ден Видин се сдобива с герб . Той е изработен по идея на тогавашния кмет д-р Бърни Бончев, който много искал Видин да има символ, който да обхваща целия облик на града и да го представя по най-добрия начин. Проектът на герба е одобрен на заседание на Общинския съвет на 18 февруари 1936 г. и се взема решение да бъде..
Отборът по английска реч и дебати "BEST" на ГПЧЕ "Йордан Радичков" във Видин се завърна от зимното издание на състезанието с много отличия и награди . Йоанна Иванова и Стефан Симеонов , от осми клас, спечелиха купата за първото място в категория "Начинаещи" и медали за шесто място в "Напреднали" на финалите: "Аз и..
Дванайсетокласници от СУ "Свети свети Кирил и Методий" във Видин организират изложба концерт "Лентата на спомените" . Идеята е на учениците, които искат да покажат своето развитие и израстване през годините и да си припомнят различните моменти от ученическия живот. Общо 21 са завършващите младежи в паралелка с профил "Музика и изобразително..
Прожекция на кратки поетични филми по стихове от 90-те години на български автори ще се състои днес, 18 февруари, от 17:00 часа в Регионална библиотека "Гео Милев" в Монтана . Проектът се нарича "Поезията на 90-те оживява" и включва филми, които са съчетание на музика, визия и стихове на известни и любими български автори, разказва Мария..
Повече от седем хиляди и петстотин български патриоти участват в Руско-турската освободителна война. Към Българското опълчение се присъединяват и четирима опълченци, родени в мездренското село Лик. Иван Петров Попов (1841-1928) е изключителна личност, чието име остава в народната памет и за когото и до днес се разказва. Още през 1860 година той е..