Родена е в град Пловдив. Родителите ѝ работят в заводите на града. Тръгва на спортна гимнастика в 3. клас. В 6. клас я записват в Спортното училище в града. Спомените ѝ от онези ученически години са прекрасни. В Спортното училище цари дисциплина и ред. Тренировките са рано сутрин и не се допуска отсъствие. В училище има сутрин и вечер тренировка, в занималнята се учат и подготвят уроците. Набляга се не само на тренировките и спорта и на уроците по всички предмети. Завършва средното си образование с "Много добър" - 5,42.
Така се научава на ред и дисциплина, на отговорност и точност. Благодарна е на учителите си. Не успява да влезе в специалността "Руска филология", но я приемат в ВИФ "Георги Димитров" София и то по много интересен начин. През 1977 година участва с момичетата от спортната гимнастика в Универсиадата. Представят се отлично и се класират на трето място. В тази връзка министърът на спорта им разрешава да влязат без изпити в Спортната академия, треньорски профил.
Тук се запознава със съпруга си, който е видинчанин. През 1982 година се дипломира. През това време през 1979 година се ражда първият ѝ син, гледа го заедно със съпруга си в общежитието и двамата съчетават това с изпити. След завършване на висшето си образование е разпределена в град Видин. В онези години работа за треньор по спортна гимнастика няма, всъщност този спорт не е застъпен по онова време в града. Така започва работа като учител в 7-мо училище. След което продължава да работи като учител по физическо в училище "Петко Рачев Славейков" - Видин.
СТУДЕНТСКИ ГОДИНИ
"Студентските години са много хубави, срещаш се с много хора, научаваш различни неща за различните спортове, срещаш се с други колеги на различни празници, усещаш свободата. Студентският живот ти дава някаква свобода, която трябва да я осъзнаеш и да я използваш правилно. Спортната академия е един прекрасен институт, изучавахме спортна медицина, анатомия и всички по-важни спортове. Преподавателите бяха прекрасни, имаше и различни курсове и това е важно за изграждане за характера и създаването на умения. Обичах спортната медицина имахме преподавател по лечебна физкултура г-н Каранешев, беше изключителен, той за всеки случай имаше пример или виц и просто запомняш нещата от раз..."
УЧИТЕЛСКАТА РАБОТА
"Аз знам, че децата трябва да се занимават, да се ангажират, за да не правят лоши неща. За мен спортът е едно чудесно средство против агресия. Учителската работа ми даде много.
Научих, че децата са като прозорче. Като надникнеш в него, разбираш, че всяко едно има хубави качества и ти трябва да ги откриеш и развиеш, трябва да влезеш в сърцето на детето, за да го спечелиш. Предметът "Физическо възпитание и спорт " забавлява децата. По някой път ми се искаше някой да избяга от моя час, но почти никога не ми се случваше. Децата, които се трудят, успяват, това съм забелязала. Тогава идва удовлетворението от моята професия, когато видя човекът съвсем завършил и реализиран. Мисля, че децата на град Видин добре се реализират... Випускът от 1996 г. ми е най-най-. Изведох го като класен ръководител от 5. до 11. клас..."
ЗДРАВОСЛОВНИ СЪВЕТИ
"Общо взето за обикновения човек - ходене, бягането, плуването, колоезденето, това са спортовете, особено ходене и плуване, които нямат голямо натоварване върху ставния апарат и са благоприятни... Нищо ново не е това, просто трябва да се прави и се изисква упоритост. В днешно време все повече колите са ни в услуга, но и в голяма вреда..."
Повече може да чуете в прикачения звуков файл.
Образователният медиатор в ОУ "Христо Ботев" във врачанското село Крушовица Радослава Спасова бе номинирина за наградите на Български хелзинкски комитет за принос към правата на човека и правозащитността. Тя получи почетна грамота от председателя на журито. "Бих казала, че тази почетна грамота не е само за мен, тя е за всички..
Дванайсетоклсаничката Мая Асенова от Финансово-стопанската професионална гимназия в Монтана се класира на първо място в раздел "Литература", категория "Есе" в конкурс на тема: "За него - Живота - направил бих всичко", организиран от Първо основно училище "Никола Вапцаров" в Берковица. Инициативата е посветена на 115 години от рождението на поета..
Известният изпълнител, музикален педагог и политик Етиен Леви гостува в рубриката "Час при зъболекаря" и разказа за някои от първите си срещи с лекар по дентална медицина. Преди да поеме по пътя към музикалната сцена и да стане част от вокална група "Трик", бъдещият певец често посещавал зъболекарския кабинет, тъй като и той като всички останали..
Днес на фокус поставяме рождените дни, но не при кого да е, а при тези, които най-нетърпеливо чакат заветната дата, а именно децата. Едва ли има човек, който като дете да не е питал поне около стотина пъти, а колко още дни има до рождения ми ден. Сигурна съм, че това е най-чаканият момент при децата, по-чакан дори от Коледа. Все пак говорим за..
Нов медикамент, забавящ развитието на болестта на Алцхаймер, и ново лекарство за лечение на шизофрения са сред постиженията през изминалата 2024 година в областта на медицината в световен мащаб . В резултат от работата на учените са постигнати и други пробиви, които ни дават надежда, че можем да бъдем по-здрави и да живеем по-дълго. Проф...
Частният паркинг, който служеше за буферен на Дунав мост при Видин е полупразен след отпадането на задължителния граничен контрол с Румъния. Още от средата на декември е изключен светофарът, който насочваше трафика. Организацията на движението се подпомага от дежурни екипи на МВР - Видин. Частният паркинг, където преди се отклоняваха..
Отбелязването 177-та годишнина от рождението на Христо Ботев е добър повод да си припомним някои от по-важните факти от неговия живот, защото безспорно Христо Ботев е една от най-ярките фигури на нашето национално възраждане. Една многостранно развита личност, която оставя трайни следи не само в онова бурно предосвобожденско време, но и до..