Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Далече ли сме от "предишното нормално"

Все още има българи, които не вярват в COVID-19

Снимка: Радио Видин

Препълнени COVID отделения в болниците, затварящи бизнеси, ограничителни мерки... Въпреки това България продължава да е на едно от последните места по ваксинация в Европа и на едно от първите по смъртност в света. Толкова ли сме недоверчиви към съвременната медицина и мнението на специалистите, че единственото спасение за момента срещу COVID-19 са ваксините? 
Наистина, след въвеждането на изискването за зелен сертификат се засили интересът към ваксините, но като че ли не достатъчно. А мотивите на пожелалите да се ваксинират сега, съвсем не са основно за предпазване от заразата. Все още има и българи, които не вярват, че коронавирус съществува и смятат, че всичко, свързано с него е конспирация. На такъв човек попаднахме в едно ломско село на брега на Дунава  - Долно Линево. Според Борислав ваксините са военна разработка.

"Ами няма такова нещо като коронавирус. Преди 4 години цялата Слънчева система влиза в едно магнитно поле с насоченост. Още 92-а година навлиза, но от 4 години сме в пика, в интензитета. В този случай земното магнитно поле си взаимодейства с това магнитно поле. Земята започва да вибрира и тя има една честотна характеристика от 8 херца, която си е по-принцип била, но сега от 4 години стана 15, 25, 50, сега в момента 94 херца ,94 удара в секунда .Това треперене се отразява на хората като загряване на тялото. Оттам вода в човешкото тяло се изпарява. Кръвта става гъста и се получават така наречените тромбоидни състояния, при което самата кръв не носи достатъчно и качествен кислород .Това е първото нещо, което го обявяват за COVID. Ваксината е военна разработка, тъй като това магнитно поле в близките 1-2 години ще изгори, ако може така да се каже, ще изгори всички видове електроника. Военната разработка е така, че човек, приемайки тази ваксина, става като блутут колонка или като флашка памет. Знае се, но не се казва, че човек има 15 ампера мощност, а волтажа му е от 110 до 160. Ваксинирайки хората по този начин, трябва да се знае, че магнитното поле интензитета ще му нарасне около 200 пъти. Ако вашия телефон е 5 волта, при това интензивно поле ще стане 1000 волта, но той издържа на 5 волта. Изгаря всичко! Човекът е този, който няма да изгори!"

Д-р инж. Александър Желязков живее и работи от 5 години във Виена, Австрия. По професия е строителен инженер. Ваксинирал се е през месец май тази година с ваксината на Пфайзер, без никакви страхове. Споделя, че животът там върви нормално, както през 2019-та година преди пандемията.

"По новините като съм гледал мисля, че върви между 60 и 70 процента на ваксинирани. Иначе сега въвеждат допълнителни ограничения. Тук в работата може само, ако си ваксиниран реално да влезнеш в офиса, иначе трябва да си хоум офис. Това е едното правило от тези дни, като интересното е, че има ограничение, за колко време може да си хоум офис, така че ти удържат от заплатата, ако не си ваксиниран. В ресторантите също е със сертификат. Освен тези ограничения с тази вълна, няма нещо привидно друго. В смисъл- заведенията са пълни, свободно се ходи по кина, театри. Не виждам спрямо 2019-та някаква особена промяна." 

Почти 20 процента от населението на България е със завършен имунизационен цикъл срещу COVID-19 до този момент. В някои европейски страни процентът на тези с поставена бустерна трета доза е по-голям, отколкото процентът на ваксинирани в България, така че време е да се доверим на съвременната медицина. И може би животът ни ще се върне към предишното нормално. 

Повече по темата чуйте в звуковия файл.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Деца от социални жилища в Ново село беседваха как да се боят с агресията

За агресията в училище и как да ѝ се противопоставят беседваха в Център за превенция и консултации към Местната комисия за борба срещу противообществените прояви на малолетните и непълнолетните в Ново село. Центърът отвори врати в края на август. П редоставя възможност специалистите да обърнат повече внимание и да помогнат за възпитанието и..

публикувано на 04.10.24 в 17:40

Историята зад фотопроекта "летящите рокли" в Белоградчик

В днешното изданието на "Професия хоби" ще се докоснем до вълшебството на Белоградчишките скали през очите на създателката на фотосесиите с "летящи рокли" . Тези уникални фотопроекти, съчетават красотата на природата с елегантността на облеклото. Идеята идва от Виктория Славчева , която е от Белоградчик, по професия е юрист и активно..

публикувано на 04.10.24 в 16:30

Изложение среща бъдещи студенти с представители на водещи университети

Изложение "Световно образование" дава насоки на бъдещи студенти да изберат желаните от тях специалности и университети. Според организаторите, това е най-големият образователен форум в Югоизточна Европа. Провежда се вече 20 години и неговата мисия е да информира бъдещи кандидат-студенти и родители за възможностите за висше образование както..

публикувано на 04.10.24 в 16:13

Куче или герой? Дакелът Анди, който печели детски сърца

Днес ви срещаме с едно много специално куче . Те всички са специални, особено за техните стопани, но днешният участник в рубриката за домашните любимци, е истински герой и то не за един ден. Той е порода дакел и се казва Андрей Буболечков или накратко Анди . Запознахме ви вече с неговата стопанка Ана-Мария Герасимова , та нямаше как да не..

публикувано на 04.10.24 в 15:30

Малко над 20% от пълнолетните българи спестяват

Над 70% от хората отчитат, че спестяванията им са намалели заради високата инфлация след 2021 година.  Изводът прави агенция " Тренд " след извършено социологическо проучване по поръчка на Експертния клуб за икономика и политика (ЕКИП) , реализирано в първата десетдневка на юни тази година по метода на пряко интервю "лице в лице" сред  810..

публикувано на 04.10.24 в 13:14

Сборникът с разкази „Гризачи“ - дебютната книга на актьора Валери Йорданов

Има книги от хиляда страници, които прочиташ на един дъх без особени поражения. Има и книги от стотина страници, които трябва да четеш дни наред, на малки дози, както се пие люта ракия, особено ако не си ѝ свикнал, за да не те тръшне на земята в безсъзнание, с трайно разбъркани представи за света. Както се диша в планината, когато въздухът е..

публикувано на 04.10.24 в 12:15

Мариана Димитрова: Бабите и дядовците са символ на стабилност

3 октомври е Световен ден на баба и дядо . Денят е повод да отдадем заслужена благодарност на баби и дядовци за подкрепата им към деца и внуци. Трябва да бъдат почитани, казват видинчани.   "Дядовците и бабите са ни едно богатство. Благодарение на тях сме тук, ние, нашите родители. Специално на мен те са ми много от помощ, затова съм..

публикувано на 03.10.24 в 17:16