Българско национално радио © 2022 Всички права са запазени

Помощник-треньор на Монтана черпи в Турция

Помощник-треньорът на Монтана Светлан Кондев (в средата) отбелязва днес рождения си ден в Турция. Специалистът стана на 46 години и получи поздравления от играчите на първата тренировка преди обяд. Следобед в Алания отборът има още едно занимание. Вечерта Кондев ще почерпи  както трябва спортно-техническия щаб на Монтана, а за играчите са предвидени само бонбони.

Европейски титли за Митко Петров от "Селановци 2006"

Състезателят на спортен клуб "Селановци 2006" Митко Петров спечели два златни медала от Европейското първенство по канадска борба в столицата на Румъния Букурещ. Българският национален отбор заслужи отборната титла. "Митко Петров в тежката категория, която е най-престижната, спечели два златни медала- на лява и на дясна ръка. На лява ръка беше..

публикувано на 18.05.22 в 16:40

Монтана без Мехди Уамри срещу Спартак

Монтана няма да разчита на Мехди Уамри за съботния мач със Спартак /Варна/ . 22-годишният нападател е със спрени състезателни права за един мач от Дисциплинарната комисия на БФС за натрупани 5 жълти картони.  Наложена е и глоба от 75 лева.  Мачът на стадион "Огоста” в събота, трябваше да бъде телевизионен, но падна от ефир в..

публикувано на 18.05.22 в 11:14

Волейболна победа за България в Арена Вършец

Националният волейболен отбор на България за мъже превърна контролната среща с Испания в истински празник за любителите на спорта. В препълнената зала на курортния град лъвовете пребориха противниците с 3:1 (22:25, 25:21, 25:19, 25:14). Селекционерът Николай Желязков даде възможност за изява на максимален брой играчи от разширения състав, готвещ се за..

публикувано на 18.05.22 в 10:45

Млади огнеборци се състезаваха във Видин

Отборът на ППМГ "Екзарх Антим I"- Видин, спечели първото място на провелото се днес във Видин областно състезание на Младежките противопожарни отряди "Млад огнеборец". Участие в състезанието взеха 7 отбора, сформирани в училища от общините Видин, Ружинци и Кула.  Към  спортсменска  игра апелира в началото на състезанието Георги Георгиев..

публикувано на 17.05.22 в 14:58

Ясни са полуфиналистите в турнира по футбол на малки врати в Мездра

Станаха известни полуфиналистите в 21-ото издание на общинския турнир по футбол на малки врати, организиран от Община Мездра. Това са: от предварителна група "А" - Балкански вихър 1933 (Руска Бела) и Диема (Върбешница ), от предварителна група "Б" - Кохонес гранде (Мездра) и Ботевъ (Брусен) .  В последната, решителна среща в предварителна група..

публикувано на 17.05.22 в 11:55

Златни медали за борци от Монтана

Златни медали спечелиха родените в Монтана борци Стефан Григоров и Дейвид Димитров. Възпитаниците на треньора Детелин Костов – Деко взеха участие с националния отбор на България по класическа борба на турнир в Тирана /Албания/. Страната ни остана на второ място по медали, след Италия, трети са домакините. Стефан Григоров и Дейвид Димитров..

публикувано на 17.05.22 в 11:52

Моделисти от Враца представят България на световните финали

Отборът на Спортно-технически моделен клуб Враца, който е носител на бронзовите медали, ще представлява България на Световните финали "Horizon Hydrogen Grand Prix" /Световна организация за екология под наслов "Водород - енергия на бъдещето"/ в Нидерландия.   На 14 май се проведе второто национално първенство за автомодели в мащаб 1/10 задвижвани с..

публикувано на 17.05.22 в 11:05