Българско национално радио © 2022 Всички права са запазени

Изборите спряха футболните първенства

Снимка: Радио ВИДИН

Заради провеждането на извънредните избори за парламент в неделя не се играха срещите от първенствата за аматьори - "А" областната футболна група и "Лига Монтана". Следващите мачове са на 8 и 9 октомври.

Футболистите на Монтана подновиха тренировки. След загубата в четвъртък, като гост с 0:1 от Марица /Пловдив/, наставникът Ферарио Спасов даде почивка до понеделник. Играчите на Феро имат нужда да изчистят главите си, след като под негово ръководство записаха три поредни поражения, две за първенство и една за купата на България.

В събота Монтана е домакин на Созопол. Срещата е от 12-ия кръг на Втора лига. Мачът на стадион "Огоста" е от 16 часа.

Започна записването за Коледния турнир по футбол в Зверино

В Зверино обявиха провеждането на традиционния Коледен турнир по футбол на малки врати. Турнирът се организира от Кметство Зверино и ще се играе на 25 декември на игрището в двора на СУ "Св. Климент Охридски". При по-голям брой записани отбори е възможно да продължи и на 26-и. Тази година отборите ще се сформират на свободен принцип и ще..

публикувано на 04.12.22 в 17:03

Видинският екипаж завърши първи в своя клас на Рали спринт "Пампорово" за ЧРД

Рали спринт "Пампорово" закри автомобилния сезон у нас. В състезанието участва и видинският пилот от АСК "Жико Моторспорт" Иван Иванов , който днес празнува рождения си ден, заедно с неговия навигатор Румен Иванов . Видинчаните, с Honda Civic, се наредиха на първо място в своя клас HC3. "Направихме си подарък за рождения ден- завършихме първи в..

публикувано на 04.12.22 в 16:13

"Град" Белоградчик победи "Хебър" Пазарджик като гост

Волейболният "Град" Белоградчик се завърна на победния път. В среща от шестия кръг на Националната волейболна Висша лига - Западна група "Град" победи дублиращия отбор на шампиона "Хебър" Пазарджик с 3:1 гейма (25:21; 25:20; 25:27; 25:21 т.). Двубоят в зала "Васил Левски" започна добре за отбора от Белоградчик, който бързо поведе в резултата с 2:0 гейма...

публикувано на 04.12.22 в 14:37

Раздадоха награди на спортисти ветерани във Враца

За пореден път във Враца се проведе церемонията, на която във Враца отличават спортисти-ветерани и юбиляри, навършили кръгли годишнини през втората половина на 2022 г. Домакин на тържеството отново беше ресторант в центъра на града. Кметът на община Враца Калин Каменов и почетният председател на сдружението о.р. Георги Асенов бяха най-дейни в..

публикувано на 04.12.22 в 14:33
Баскетболен двубой

Отборът на "Севера" спечели в "Мачът на звездите"

С разлика само от 1 точка (108:107) победата в баскетболния двубой "Мачът на звездите" , който се състоя вчера в спортна зала "Фестивална" във Видин, спечелиха момчетата от "Севера" . Звездният двубой е запазената марка на Видин в борбата със СПИН и се провежда за 15-и път.  Състезателите от двата отбора бяха достойни противници в..

публикувано на 03.12.22 в 11:30

Мачът на звездите се завръща

Баскетболното шоу Мач на звездите между "Севера" и "Юга" ще се проведе на 2 декември, петък, в Спортна зала "Фестивална" във Видин , съобщиха от Общината. Звездният двубой се завръща след двегодишно прекъсване заради ковид пандемията. Ученическите отбори на "Севера" и "Юга" ще се срещнат от 17 часа в Спортната зала в града.  Водещи ще бъдат Дара..

обновено на 02.12.22 в 14:33

"Ботев" се раздели с трима играчи

"Ботев" /Враца/  се раздели с трима футболисти след края на официалните мачове за годината, съобщиха от елитния футболен клуб. По взаимно съгласие с клуба договорите си разтрогнаха врачанинът Виктор Василев , както и аржентинците Алан Миналия и Сантиаго Монтоя . Чужденците бяха привлечени в началото на този полусезон, но очевидно не се..

публикувано на 01.12.22 в 08:55