Едно от съпътстващите събития на 29 юни, когато Белоградчик отбелязва своя празник, е откриването на изложбата „Белоградчик - скалната столица на България“ в Художествената галерия „Вълчо Вълчев“. На нея ще бъдат изложени творби на деца от 6 до 16 години, участници във Втория национален конкурс за детска рисунка, който се организира от Исторически музей - Белоградчик, Художествена галерия „Вълчо Вълчев“ и Йоана Кемилева - съпруга на патрона на галерията и Теодора Вълчева - негова дъщеря.
Над 60 са представените творби на деца от цяла България. Сред тях са рисунки на Школа по изобразително изкуство от гр. Лом с ръководители Радостин Иванов и Мария Крумова, Детски арт център „Видима“ - Севлиево с ръководител Снежана Велчева, Школа по приложно изкуство към Младежки дом - Белоградчик, Арт школа „Колорит“ - Плевен с ръководител Мая Ананиева, Ателие за сухо и мокро плъстене към Исторически музей - Белоградчик с ръководител Светлана Велидонкова, както и множество индивидуални участници.
Целта на конкурса е да открива и стимулира млади таланти в областта на изобразителното изкуства, да изгражда творческо въображение и индивидуалност по зададените теми, да популяризира музикални празници и фестивали, които се организират и провеждат в Белоградчик, да популяризира Балонената фиеста, която се провежда ежегодно в Белоградчик и да провокира интерес към този бисер на природата - Белоградчишките скали. Участниците са разделени в три възрастови групи: от 6 до 9 год., от 10 до 13 год. и от 13 до 16 год. Освен награди за първите три места във всяка възрастова група, ще бъдат раздадени и специални награди - на Община Белоградчик, на ДГС - Белоградчик, на Център за обществена подкрепа - Белоградчик и на организаторите. В журито, което ще оценява и класира участниците, са Елена Джунинска - уредник в художествената галерия, както и съпругата и дъщерята на Вълчо Вълчев.
Изложбата ще бъде открита на 29 юни от 11:00 часа и ще може да се види до 30 юли.
Екипът на Радио ВИДИН гостува на Ново село - голямо, красиво и достолепно село, което е общински център. Намира се на брега на река Дунав. Богатството и културата на новоселяни са следствие на търговията с вино и грозде по река Дунав и от съхранените традиции - на децата да се дава образование. В миналото е било изключително богато и с доста..
Държавният глава Румен Радев обяви, че ще даде още време преди връчването на папката за съставяне на редовно правителство, определяйки като безотговорно поведението на политиците. Първият мандат ще отиде в най-голямата парламентарно представена партия ГЕРБ-СДС. Преговорите между партията на Борисов, Демократична България, БСП и Има такъв народ..
Новата година настъпи с повишени цени на някои стоки и услуги у нас. Токът за бита за Северозападна България вече е по-скъп с около 9%. Хлебопроизводителите побързаха да реагират на повишеното ДДС на 20% и съответно повишиха цените на насъщния. От 1 януари са в сила новите цени на личните карти. Вместо 18 лева за нова лична карта трябва да..
Строителството на най-големия инфраструктурен обект в Северозападна България започна след протестите в началото на 2018 година, когато стотици жители на региона няколко поредни седмици блокираха важни пътни отсечки с искане за магистрала до Видин и тунел под Петрохан. Тогава правителството обеща, че този проект ще е приоритетен за държавата, ще се..
Работодателите завяват нужда от 261 926 работници и специалисти през следващите 12 месеца с умения и знания в различни професионални направления, които ще са необходими за ефективната работа на предприятията. Най- търсените специалности на пазара на труда можем да видим най-ясно от проучването, проведено сред работодатели от Агенцията по заетостта..
Регистрираните безработни лица средномесечно в област Видин за периода януари – ноември 2024 година са 4 053. Равнището на безработица в областта е 14.8%, а от януари до ноември 2024 година на работа са п остъпили общо 2 888 души. Област Видин е с дял 2.6% от общо регистрираните средномесечно безработни лица в страната (155 181) за..
На 1 януари отново сме изправени пред поредното ново начало, изпълнени с надежди и очаквания. Каквито и да са икономическите прогнози, колкото и несигурно да изглежда бъдещето за много българи, всеки от нас отправя пожелания за себе си и най-близките си хора. Първият ден на годината народът ни нарича Сурваки. Наименованието идва от обичая..