Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Видинчанката Антонина Лозанова с поредни успехи

| Интервю
3
Антонина Лозанова печели приза "Студент на годината 2023" в направление "Хуманитарни и социални науки" в УНСС
Снимка: личен архив



Днес се срещаме с една видинчанка, която не спира да ни изненадва със своите нови и нови постижения. Срещали сме вече с нея по различни поводи. Тя се казва Антонина Лозанова, фотограф, до скоро и наш колега журналист. Поводът да си говорим с Тони е това, че неотдавна тя беше селектирана от платформата "Forbes" България, която събира на едно място най-успешните предприемачи, лидери и глобални брандове

"Forbes" разказва за постигането на успех и стимулира обмяната на контакти, идеи и опит. За единадесета поредна година платформата представи селекцията си "30 под 30" с най-талантливите млади хора на България. Селекцията събира 30 уверени и надъхани хора под 30-годишна възраст, които вече преобразяват страната ни и ни дават възможност да надникнем в бъдещето, за да си помислим какво е възможно. Селекцията събира на едно място носители на промяна в сектoри като бизнес, спорт, социално предприемачество, наука, технологии, здравеопазване, култура и медии, които вдъхновяват с примера си, с начина, по който преодоляват трудностите по пътя към успеха, като в същото време въплъщават ценностите на "Forbes" за предприемачески дух и иновативност. 

Антонина е селектирана в сектора "Култура, изкуство и медии"

"Аз разбрах, че съм номинирана, едва когато бях селектирана. Оказа се, че една моя приятелка ме е номинирала без аз да знам, много любов за Криси Димова. Радвам се, че тя въобще си е помислила, че аз имам капацитета, уменията и знанията да попадна там и то ето, че се случи. Един ден ми звънна телефона... И една дама от "Forbes" се представи и ме поздрави, че съм събрала достатъчния брой точки, за да вляза в селекцията "30 под 30" в направление "Култура, изкуство и медии" - реално аз съм представителя от страната на медиите. След това дадохме малко повече информация за нас самите, тъй като аз съм номинирана с предложенията, които моята приятелка е дала за мен. Оттук нататък аз трябваше да допълня нещо липсващо. И излязохме всички ние, селектираните от "30 под 30", в специалния брой на "Forbes", през декември миналата година и съвсем наскоро получихме и плакетите си за това отличие."

В класацията на избраните на "Forbes" в селекцията си "30 под 30" има много известни млади хора. В подразделението с Тони е и режисьорът Коста Каракашян, фотографката Виктория Андреева, Пирина Воденичарова от платформата "Нито ден без книжка".

"Въобще това са млади хора, от които само и единствено мога да взимам пример. Те са малко по-големи от мен. Доста е вълнуващо... Заедно с влизането в селекцията, получихме и безплатен достъп до платформата "Forbes Society"- това е нещо като Фейсбук, но там хора, които си заплатят достъп до тази платформа, могат да обменят и идеи, опит, контакти, информация, така че това също е някаква добавена стойност от влизането в класацията. Функционира на принципа на всяка една друга платформа, която ние познаваме, с разликата, че това една микрообщност и за да си в нея, се заплаща."

Тони се завърна съвсем наскоро с отличен успех и блестяща дипломна защита на магистърската програма "Връзки с обществеността" в катедрата на ЮНЕСКО "Медии и обществени комуникации" в УНСС. Тя скоро стана и "Студент на годината 2023" в подразделение "Хуманитарни и социални науки" за България. Конкурс, който не е само за УННС, а за всички университети в страната. 

Антонина Лозанова печели приза

"За мен винаги образованието трябва да върви ръка за ръка с работата. Аз не съм привърженик на тезата "остави я тая диплома, никой не ти е гледа, хвани си работата и бизнеса в ръцете". Не, първо човек се учи цял живот. Второ нещата, които учим в университета, стоим далеч от всякакви книги, лекции и т.н., контактите са важни, връзката с преподавателите е важна. Курсовите задания, които ни дават не са просто ей така, да те накарат да се мъчиш, да пишеш уводи, обобщения, теоретични части, методологии за разглеждане и откриване на проблематики, не, това всичко развива мозъчето ти и въобще това ти да мислиш. Това са много полезни неща."

#Youth4Regions и спечелването на наградата за млад обещаващ журналист #MegalizziNiedzielski

Изключително сме горди, когато толкова млади хора от нашия край постигат толкова много успехи и няма как да да останем безучастни и да не говорим за тях. Сигурни сме, че ще имаме следващи срещи с Тони, защото тя е наистина един от най-амбциозните млади хора в страната, които познаваме, но и не само ние, затова не случайно тя не остава незабелязана в цялата страна, та дори и в Европа.

Чуйте повече в прикачения звук


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Вижте още

"Неделник" от 5 януари 2025 година

Католическата общност във Видин отбеляза Рождество Христово с карнавално шествие и пресъздаване на библейски етюди в центъра на града. Разказва Натанаеле Гуарнери , един от младите хора, които се включиха в празника. Православната църква се подготвя да посрещне великия празник - Богоявление . Той е възпоменание за кръщението на Христос..

публикувано на 05.01.25 в 13:30

Покайте се…!

Неделята, в която се намираме днес, е Неделя преди Богоявление , в която се подготвяме за празника Кръщение Господне, който е едно историческо евангелско събитие, когато Христос, преди да излезе на обществена проповед отива на река Йордан при Йоан Кръстител и се кръщава от него във водите на свещената река. "Покайте..

публикувано на 05.01.25 в 08:00

800 лева дари кафе-книжарницата с кауза във Враца

През месец ноември ви разказахме за идеята на сдружение "Книгини" да отворят първата по рода си в България кафе-книжарница с кауза във Враца . Към днешна дата тя вече е реалност. Там има над 20 хиляди заглавия - както нови, така и антикварни книги. От тяхната продажба и от поръчките на топли напитки се събират средства в подкрепа на деца и младежи..

публикувано на 03.01.25 в 17:00

Ще разрешим ли "загадката" на Оливър?

„Когато я ударих за първи път, очаквах някаква по-бурна реакция. Тя просто остана да лежи на пода, притиснала челюстта си с ръка. Взряна в мен. Мълчалива. Дори не ми се стори изненадана.“ Така започва романът „Загадката Оливър“ на ирландската писателка Лиз Нюджънт. Твърде възможно е той да се окаже най-оригиналното четиво, което ще..

публикувано на 03.01.25 в 16:50

За дни дарители обзаведоха социален център в Мездра

Център за настаняване от семеен тип за деца и младежи в Мездра е с ново обзавеждан е, благодарение на инициативата "Коледа за всяко дете", организирана от Националното сдружение на сираците в България. Когато в навечерието на Рождество посещава центъра, за раздаде подаръци за празника, председателят на сдружението Слави Михайлов разбира,..

публикувано на 03.01.25 в 16:41

Православен център във Видин дава втори шанс на зависими хора

Православен център за лечение на зависими „Св. Успение Богородично“ във Видин дава опора на хора, които са готови да справят с проблемите.  Създаден е с благословението на българския патриарх Даниил във времето, в което като митрополит оглавява Видинската епархия. Центърът е съвместна дейност между фондация „Социално развитие и култура“ и..

публикувано на 03.01.25 в 16:05

Дебора Йорданова превръща шапките в произведения на изкуството

Днес в рубриката "Професия-хоби" ви срещаме с една изключително стилна и талантлива дама от Монтана. Дебора Йорданова е човек, който успява да съчетае любовта си към изкуството с любимия си аксесоар – шапките! Дебора рисува от малка, вдъхновена от баща си, който също обичал да твори с четка в ръка. Но преди около четири години решава да..

публикувано на 03.01.25 в 16:00