Властите в Русия обмислят три варианта за отговор на въвеждането от страните от Г-7 и ЕС на таван на цените за вноса на руски петрол, съобщава сайтът на вестник "Ведомости".
Първият вариант е пълна забрана за продажба на петрол на държави, подкрепили ограничението, включително ако купуват суровини от Русия не директно, а чрез страни посредници.
Вторият - забрана за износ по договори, които включват условие за таван на цената, независимо коя страна е получател. Третият вариант, който се разглежда, е въвеждането на така наречената индикативна цена, т.е. определяне на максимална отстъпка за руския петрол Urals спрямо референтния сорт Brent, като с увеличаване на отстъпката продажбите ще бъдат забранени.
Според източник на "Ведомости" към момента нито един от тези варианти не е одобрен, възможни са други алтернативи или комбинация от тях.
Агенция Блумбърг пък съобщи, че Русия също така обмисля определянето на долна гранична цена за своите международни продажби на петрол. Москва може или да наложи фиксирана цена за руските барели суров петрол, или да определи максимални отстъпки спрямо международните показатели, на които те могат да бъдат продадени.
Министърът на образованието и науката Красимир Вълчев ще обсъди с ректорите на висши икономически училища предложения за промени в приема на студенти в направлението "Икономика" днес. Това съобщи пресцентърът на Министерството на образованието и науката. Срещата ще се състои днес в Университета за национално и световно стопанство. След..
318 души са предадени на съд за насилие над животни за периода 2019-24 г., информират от Върховната касационна прокуратура. За 24-та данните не са окончателни. Осъдените и санкционираните с влязъл в сила съдебен акт са 262-ма. Доктор Мила Бобадова: Трябва въвлечем полицаите в обществената нетърпимост към насилието над животни За проявена..
Парламентът отхвърли предложението на ПП-ДБ днешното пленарно заседание да продължи с приемането на бюджета за тази година. Депутатът Васил Пандов заяви, че парите на държавата са по-важни от избора на управител на Националната здравноосигурителна каса и на съдия в Конституционния съд от квотата на Народното събрание. "Изборът на тези..
В Германия няма държавни хранителни магазини . Това показа проверката на кореспондента на БНР в Берлин Капка Тодорова. Така тя опроверга твърдението на Йордан Цонев от ДПС-Ново начало, според когото предложението не е екзотика. Бюджетната комисия одобри предложението за създаване на държавна хранителна верига "За" и "Против" държавни..
3 милиарда и 800 милиона лева са платени за пенсии през първите два месеца на годината. Нарастването е 13 на сто на годишна база, отчита Националният осигурителен институт. Общо разходите на Държавното обществено осигуряване са 4 милиарда и 300 милиона лева, от осигуровки са събрани 2 милиарда и 300 милиона. Средният размер на пенсията..
Принцът на Уелс ще демонстрира днес подкрепа за британските войски, охраняващи границата на НАТО с Русия, с двудневно посещение в Естония. Принц Уилям ще посети войници, разположени в балтийската държава като част от многонационални сили, предназначени да възпират руската агресия на източния фланг на НАТО. Визитата започва със среща с..
Протестиращи на организираната от КНСБ акция блокираха с огромен лилав транспарант движението по бул. "Цар Освободител" пред сградата на Народното събрание. Основното искане на синдиката е да се осигурят допълнителни 250 милиона лева за заплати в бюджета, който днес се разглежда на второ четене в пленарната зала: "Защото чуваме, че..
Заведения в цялата страна ще затварят днес за по няколко часа в знак на протест срещу на ДДС за бранша на 20 процента. Те настояват да им бъде..
Има координиране за овладяването на българската храна и оттам за контролиране на вота . Това мнение изказа пред БНР бившият заместник-министър на..
Д-р Юлиян Моллов от Силистра, който работи в чужбина, основа фондация на свое име. 40-годишният анестезиолог и специалист по реанимация има амбицията..