Людмил Киров

Треньорът на Дунав: Загубихме от най-добрите в България

Треньорът на Дунав Любмил Киров прие нормално загубата с 0:2 от Лудогорец. Срещата бе последна за двата тима за тази година, а специалистът обеща по-силен тим през пролетта.  "Не мисля, че нещо се е объркало днес. Благодаря на момчетата, стараха се...

публикувано на 16.12.18 в 17:17
Антони Здравков

Антони Здравков обеща по-силен Лудогорец през пролетта

Старши-треньорът на Лудогорец Антони Здравков похвали футболистите си за победата им с 2:0 срещу Дунав (Русе). Срещата бе последна за двата тима за тази година.  “Въпреки умората футболистите демонстрираха много добра мотивация. Като добавим и..

публикувано на 16.12.18 в 17:13
Първа лига

Етър завърши годината с победа

Етър победи Септември с 2:0 в среща от 20-ия кръг на Първа професионална футболна лига и завърши 2018 година. Домакините никога не бяха губили от този съперник у дома, и продължиха традицията, записвайки трета поредна победа срещу столичани. Отборът на..

публикувано на 16.12.18 в 17:10
Клаудио Кешерю отбеляза втория гол за Лудогорец.

Лудогорец спечели в Русе

Лудогорец победи Дунав на Градския стадион в Русе с 2:0 в мач от ХХ кръг на Първа футболна лига. След този успех тимът от Разград ще зимува на първо място във временното класиране с 51 точки от 16 победи, три равенства и една загуба. Дунав е с четири..

публикувано на 16.12.18 в 14:52
Соколов (вляво) записа 10 точки в мача.

Соколов и Кучине Лубе с 10-а победа в Италия

Кучине Лубе (Чивитанова) и Цветан Соколов спечелиха с 3:1 (25:22, 25:21, 17:25, 25:18) у дома срещу Кастелана Гроте в двубой от 12-ия кръг от италианския шампионат по волейбол.  Българският национал Соколов се отличи с 10 точки за десетия успех за..

публикувано на 16.12.18 в 14:42

Италианките спечелиха щафетата в биатлона

Отборът на Италия спечели щафетата на 4 по 6 км за жени от Световната купа по биатлон в Хохфилцен (Австрия). Лиза Витоци, Алексия Рунгалдиер, Доротея Вирер и Федерика Санфилипо измината трасето за 1:10.58.7 час. Италианките завършиха без наказателна..

публикувано на 16.12.18 в 14:08
Терезе Йохауг

Терезе Йохауг спечели на 10 км в Давос

Норвежката Терезе Йохауг спечели интервалния старт на 10 километра свободен стил от Световната купа по ски-бягане в швейцарския зимен център Давос. 30-годишната Йохауг, която наскоро се завърна на пистата след 18-месечно наказание за употреба на допинг,..

публикувано на 16.12.18 в 13:57
Пол Погба

Манчестър Юнайтед продава Погба на Ювентус

Манчестър Юнайтед иска да продаде халфа Пол Погба още през януари, твърдят британските медии. Очакван вариант е със завръщането му в Ювентус. Според "Мирър", Манчестър Юнайтед е готова да пусне играча да отиде в бившия си клуб. В допълнение към парите,..

публикувано на 16.12.18 в 13:45

Спартак изненада неприятно Левски в Плевен

Спартак (Плевен) поднесе най-голямата изненада в Националната баскетболна лига от началото на сезона, след като нанесе първа загуба на шампиона Левски Лукойл. Плевенчани спечелиха с 90:83 (21:22, 23:24, 20:13, 26:24). За възпитаниците на..

публикувано на 16.12.18 в 08:32

Уест Хям с успех като гост срещу Фулъм

Уест Хям победи с 2:0 като гост Фулъм в лондонското дерби от 17-ия кръг във Висшата английска лига.   В 17-ата минута шотландският национал Робърт Снодграс даде аванс в полза на "чуковете" след асистенция на Фелипе Андерсон.     Само 12 минути..

публикувано на 16.12.18 в 08:27

Борусия (Дортмунд) победи Вердер и зимува на върха

Лидерът в Бундеслигата Борусия (Дортмунд) победи Вердер (Бремен) с 2:1 в среща от 15-ия кръг. Пако Алкасер беше точен в 19-ата, а Марко Ройс удвои в 27-ата минута. Макс Крузе бе точен за бременци в 35-ата минута.   Борусия започна силно и в..

публикувано на 16.12.18 в 07:54

Реал (Мадрид) отново измъчи привържениците си

Реал (Мадрид) победи много трудно с минималното 1:0 у дома своя столичен противник Райо Валекано в двубой от 16-ия кръг от испанския шампионат.     Попадението беше дело на Карим Бензема още в 13-ата минута след асистенция на Лукас Васкес в..

публикувано на 16.12.18 в 07:49
Държавно първенство по ледено катерене на Боянския водопад

Екстремните спортове 8-15 декември

В събота (15 декември) на Боянския водопад на Витоша се проведе държавното първенство по ледено катерене, което беше отложено от февруари. В него, наред с опитните, участваха редица млади катерачи, както и най-силната ни състезателка в този спорт..

публикувано на 15.12.18 в 20:19
Берое победи Левски с 2:1

Берое се справи с Левски

Отборът на Берое победи у дома с 2:1 Левски в един от най-интересните двубои от 20-ия кръг в Първа професионална лига. В 39-ата минута Давиде Мариани допусна груба грешка, след което Камбуров направи двойно подаване с Борислав Цонев и реализира..

публикувано на 15.12.18 в 19:51

Локомотив (Пловдив) разгроми Ботев (Враца)

Локомотив (Пловдив) завърши годината с успех, побеждавайки с 4:0 Ботев (Враца) в мач от 20-ия кръг на Първа лига.   Домакините наложи надмощие през второто полувреме и това се оказа резултатно. В 61-ата минута Димитър Илиев подаде на Бирсент..

публикувано на 15.12.18 в 19:43
Владимир Зографски

Владимир Зографски е 19-и в Енгелберг

Владимир Зографски отново се представи добре в старта за Световната купа по ски скок в Енгелберг (Швейцария).  На голямата шанца самоковецът завърши 19-и с актив от 273,6 т. (123 м и 132,5 м). Победата е за Карл Гайгер (Германия) с 302 т (135 м и 141..

публикувано на 15.12.18 в 19:25

Витоша (Бистрица) и Черно море завършиха 1:1

Витоша (Бистрица) и Черно море завършиха 1:1 в последната си среща за 2018-а година, като двата отбора си размениха по едно полувреме.  Качественият футбол почти липсваше на тежкия терен в Бистрица, а и двата отбора могат да съжаляватq но..

публикувано на 15.12.18 в 14:44
 Кайса Макарайнен

Кайса Макарайнен спечели преследването в Хохфилцен

Трикратната носителка на Световната купа Кайса Макарайнен (Финландия) направи три наказателни обиколки, но успя да спечели трета победа за сезона от Световната купа по биатлон.   Макарайнен труимфира в преследването на 10 км в австрийския зимен..

публикувано на 15.12.18 в 14:29
Гийермо Барос Скелото

Бока Хуниорс търси нов треньор

Бока Хуниорс обяви, че няма да поднови договора на треньора си Гийермо Барос Скелото, след като тимът отстъпи на големия си съперник Ривър Плейт в два мача на финала за Копа Либертадорес.  Бока Хуниорс отстъпи с 1:3 във втората среща след..

публикувано на 15.12.18 в 13:35

Линда Зечири се класира за полуфиналите в Милано

Пoставената под номер 2 в основната схема Линда Зечири се класира за полуфиналите на сингъл жени на международния турнир по бадминтон в италианския град Милано с награден фонд 25 хиляди долара. Българката победи квалификантката Йе Джи Ким..

публикувано на 15.12.18 в 13:21