НХЛ

Резултати и класиране в НХЛ

Първенство на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), резултати: Ню Джърси- Лас Вегас         5:4 след продължение Ню Йорк Рейнджърс- Аризона    3:4 след продължение Питсбърг- Бостън          5:3 Детройт- Отава          2:4 Каролина- Вашингтон..

публикувано на 15.12.18 в 11:10

Берое - Левски пряко по "Хоризонт"

Три мача от 20-ия кръг на първа професионална футболна лига ще бъдат изиграни днес.  От 12 и 30 Витоша Бистрица приема Черно море. От 15 часа играят Локомотив Пловдив и Ботев Враца, а от 17 и 30 часа е срещата Берое - Левски.  Този мач ще бъде предаван..

публикувано на 15.12.18 в 10:21
Павел Маринов

Павел Маринов с 11 точки при загуба на Каен

Българският национал Павел Маринов игра 28 минути като титуляр за френския втородивизионен тим Каен, който загуби като гост от Роан със 77:95 (38:49) в среща от деветия кръг в баскетболната Лига Про Б. Маринов се отличи с 11 точки, 3 борби, 1..

публикувано на 15.12.18 в 10:17
НБА

Резултати и класиране в НБА

Първенство на Националната баскетболна асоциация на Северна Америка (НБА), резултати: Бостън- Атланта           129:108 Шарлът- Ню Йорк           124:126 след продължения Бруклин- Вашингтон         125:118 Кливланд- Милуоки           102:114 Филаделфия-..

публикувано на 15.12.18 в 10:10
Клаудио Кешерю

Избраха №1 в Лудогорец за годината

Феновете на шампиона Лудогорец избраха Клаудиу Кешеру за най-добър футболист на тима през 2018 година. Румънецът спечели традиционната анкета на фен клуб "Green Front 09" и получи наградата си на специална церемония в залата на читалище "Развитие" в..

публикувано на 15.12.18 в 05:30
Линда Зечири

Линда Зечири четвъртфиналистка на турнир по бадминтон в Милано

Пoставената под номер 2 в основната схема Линда Зечири постигна две поредни победи и се класира за четвъртфиналите на сингъл жени на международния турнир по бадминтон в италианския град Милано с награден фонд 25 хиляди долара. Българката победи в първия..

публикувано на 14.12.18 в 22:17

Загорчич: Не съм доволен от показаното през сезона

Старши треньорът на Славия Златомир Загорчич не е доволен от представянето на своя отбор през полусезона, но изрази задоволство от победата с 4:0 над Верея в 20-ия кръг: "Изиграхме сериозен мач и резултатът можеше да бъде доста по-голям. Доволен съм от..

публикувано на 14.12.18 в 21:16
Владимир Зографски с 46-то място в Гармиш Парнтенкирхен

Владимир Зографски 32-и в квалификацията, продължава за Световната купа по ски скок

Българският ски-скачач Владимир Зографски се класира 32-и в квалификациите преди старта от Световната купа в Енгелберг (Швейцария) и ще участва в утрешния старт. Зографски с 49-и стартов номер даде резултат от 123.0 метра и заедно с оценката за стил събра..

публикувано на 14.12.18 в 21:03

Славия победи лесно Верея в София

Славия завърши с победа есенния дял в Първа лига. Столичани победиха лесно с 4:0 у дома аутсайдера Верея в двубой от 20-ия кръг в шампионата. "Белите" можеха да поведат в резултата още преди изтичане на първата минута. Илиян Мицански стреля от..

публикувано на 14.12.18 в 20:46
Габриела (вляво) и Стефани Стоеви

Стоеви спечелиха гейм, но отстъпиха на южнокорейки

Бадминтонистките Габриела и Стефани Стоеви спечелиха първия си гейм, но загубиха и в третия си мач в група „Б“ на заключителния турнир на най-добрите, който се провежда в Гуанджоу, Китай, и е с награден фонд 1,5 милиона долара. В дебюта си на..

публикувано на 14.12.18 в 16:48
Александър Лазаров

Лазаров е на полуфинал в Доха

Александър Лазаров се класира за полуфиналите на турнира по тенис на твърди кортове в Доха (Катар) с награден фонд 15 хиляди долара. Той победи поставения под номер 5 в схемата Аслан Карацев от Русия със 7:5, 5:7 и 6:3 след близо три часа игра. Лазаров..

публикувано на 13.12.18 в 19:35
Кирил Милов-Спортист на годината

Кирил Милов стана спортист №1 на Враца за 2018 година

За световния вицешампион от първенството в Будапеща,Кирил Милов, гласуваха всички експерти. Така от години насам победителят получи максимален на брой възможни точки. Кирил Милов получи наградата си от ръцете на президента на клуба Вангел Вангелов  и от..

публикувано на 13.12.18 в 18:15
Доротея Вирер

Италианка с първа победа за сезона в биатлона

Италианката Доротея Вирер постигна първа победа за сезона, след като спечели спринта на 7.5 км от Световната купа по биатлон в Хохфилцен (Австрия). Вирер, която беше втора в последните две състезания, измина трасето за 21:04.9 минути. Италианката пропусна..

публикувано на 13.12.18 в 17:40
Делио Роси

От Фоджа отрекоха да са подписали с Делио Роси

От италианския втородивизионен Фоджа отрекоха появилите се в местните медии информации, че Делио Роси е новият старши треньор на отбора. "Не сме постигнали договорка с нов старши треньор. Водят се разговори. За подготовката на представителния отбор в..

публикувано на 13.12.18 в 17:21
Даниела Кадева

Единичната ни смесена щафета в биатлона с 9-о място

Единичната смесена щафета на България се класира на 9-о място в старт за Купата на ИБУ в Риднаун (Италия). Даниела Кадева и Кристиян Стоянов завършиха за 41:18.4 минути.  Българите използваха 10 допълнителни патрона, а Кадева въртя и наказателна обиколка...

публикувано на 13.12.18 в 17:14
Детски коледен фестивал

500 деца ще участват в петото издание на коледния гимнастически фестивал

500 деца ще вземат участие в петото издание на коледния гимнастически фестивал, който ще се проведе в събота (15 декември) в многофункционалната зала на Националната спортна академия „Васил Левски“. Организаторите са разделили надпреварата на..

публикувано на 13.12.18 в 17:04
Халеп с наградата

Симона Халеп и Мариус Копил са №1 в румънския тенис

Румънската федерация по тенис награди изявилите се играчи на гала церемония в Букурещ. Световната №1 при жените Симона Халеп беше избрана логично за най-добра. При мъжете финалистът от София и Базел Мариус Копил беше избран за №1. За..

публикувано на 13.12.18 в 17:03
Каратистът Павлин Дишев е спортист на НСА за 2018 година

Състезателят по шотокан карате Павлин Дишев е спортист на годината на Националната спортна академия „Васил Левски“.  Престижната награда Дишев получи за бронзовия си медал в категория 68 килограма от световното първенство в Кишинев (Молдова), за..

публикувано на 13.12.18 в 16:18

Радослав Янков не преодоля квалификациите в Кареца, удари ръката си във врата

Българинът Радослав Янков завърши на 23-о място в паралелния гигантски слалом от Световната купа по сноуборд в италианския зимен център Кареца. Това беше първи старт за сезона за СК в паралелните дисциплини. Янков не успя да премине квалификациите и..

публикувано на 13.12.18 в 15:50
Габриела и Стефани Стоеви

Габриела и Стефани Стоева отстъпиха на тайландки в Гуанджоу

Бадминтонистките Габриела и Стефани Стоеви записаха втора загуба в група „Б“ на заключителния турнир на най-добрите, който ще се състои в Гуанджоу, Китай, и е с награден фонд 1,5 милиона долара. Българките, които са дебютантки в Мастърса, отстъпиха..

публикувано на 13.12.18 в 15:40