Деян Иванов: Можем да стигнем финал във ФИБА Европа

Един от лидерите на Левски Лукойл Деян Иванов заяви, че тимът има огромен потенциал и дори може да стигне финал в турнира за Купата на ФИБА Европа. Вчера „сините“ загубиха с 89:98 точки от израелския Ирони Нес Циона в първия си мач от втората групова..

публикувано на 13.12.18 в 14:51

Левски Лукойл и Константин Папазов №1 за ноември

Отборът на Левски Лукойл и треньорът на тима Константин Папазов бяха избрани за номер 1 за месец ноември в анкетата на Пресклуб „България“. „Сините“ взеха приза за втори пореден месец. На церемонията днес Папазов заяви, че най-вероятно тимът му ще..

публикувано на 13.12.18 в 14:30
Кирил Пригода

Руснак счупи световния рекорд на 200 м бруст

Кирил Пригода постави нов световен рекорд на 200 метра бруст за мъже по време на световното първенство по плуване в малък басейн в Ханчжоу, Китай. Руснакът спечели златото във финала с 2:00.16 минути и подобри досегашното върхово постижение на Марко Кох..

публикувано на 13.12.18 в 14:19
Боян Радев получава наградата от Цено Ценов.

Боян Радев с награда за 50-годишнината от втората олимпийска титла

Двукратният олимпийски шампион в класическата борба Боян Радев беше почетен и награден по случай половинвековния юбилей от спечелването на втория златен медал на игрите в Мексико през 1968 г. от Българския олимпийски комитет и Международната федерация по..

публикувано на 13.12.18 в 14:17
Стоичков получава почетния знак на Стара Загора от кмета Тодоров.

Стоичков стана почетен гражданин на Стара Загора

Кметът на Стара Загора Живко Тодоров връчи символите на званието "Почетен гражданин на Стара Загора" на Христо Стоичков, съобщи БТА. Легендарният футболист беше удостоен за званието през есента на 2017 г. след тайно гласуване на общинските съветници...

публикувано на 13.12.18 в 14:05

Черно море срещу Пирин (Разлог) за волейболната купа

Черно море (Варна) срещу Пирин (Разлог) е дербито на четвъртия кръг от турнира за Купата на България по волейбол при мъжете. Това определи жребият, който бе теглен днес, 13 декември в офиса на Българска федерация по волейбол. В този етап на надпреварата..

публикувано на 13.12.18 в 13:08

Националите по футзал научиха съперниците си за световното

Националите по футзал научиха съперниците си в квалификациите за световното първенство догодина. България попадна в група G с отборите на Холандия, Черна гора и Естония. Мачовете ще се играят в зала "Конгресна" във Варна между 29 януари и 3 февруари 2019 г...

публикувано на 13.12.18 в 12:57
Петър Александров

Петър Александров: Лудогорец ще победи Цюрих с 3:1

Отборът на Лудогорец ще победи този на Цюрих с 3:1. Такава прогноза за "Хоризонт" направи Петър Александров. Бившият нападател и национал на България от години живее в Швейцария. Както е известно, шампионите ни по футбол приемат швейцарския тим тази вечер в..

публикувано на 13.12.18 в 12:54
Делио Роси вече е треньор на Фоджа.

Делио Роси подписа с втородивизионен италиански отбор

Бившият старши треньор на "Левски" Делио Роси подписа договор с италианския втородивизионен Фоджа до края на сезона с опция за продължаване. 58-годишният специалист заменя на поста Джанлука Грасадоня, който беше освободен във вторник след загубата с 1:3 от..

публикувано на 13.12.18 в 12:06
Треньорът на Марсилия Руди Гарсия

Отложиха четвърти мач от кръга във френското първенство

Още един, четвърти мач, беше отложен от предстоящия 18-и кръг във френската Лига 1. Заради протестите в страната, двубоят Марсилия - Бордо няма да се играе в неделя, 16 декември.  Новата дата за провеждането на срещата вече е определена и тя ще се състои..

публикувано на 13.12.18 в 11:58

Финалистите от държавното по тенис с "уайлд кард" за "София Оупън"

Финалистите на сингъл на Държавното първенство по тенис в зала за мъже ще получат "уайлд кард" за квалификациите на турнира "София Оупън" през февруари. Сериозен бонус е предвиден и за новите национални шампиони на двойки, които ще участват с покана..

публикувано на 13.12.18 в 11:51
Камен Златков

Камен Златков десети в гигантския слалом в Китай

Българинът Камен Златков завърши десети в гигантския слалом от Континенталната купа по ски алпийски дисциплини в Китай. Златков финишира за 2:02.68 минути (1:02.30 минута в първия манш и 1:00.38 минута във втория манш) на олимпийската писка в Тайуоо и..

публикувано на 13.12.18 в 11:48
Динг Нинг

Шампиони от Панагюрище обраха световните награди в тениса на маса

Трима от шампионите от турнира по тенис на маса в Панагюрище Seamaster 2018 ITTF World Tour Asarel Bulgaria Open бяха наградени на галата на Международната федерация снощи в Инчеон, Южна Корея. Победителката при жените Динг Нинг от Китай беше..

публикувано на 13.12.18 в 11:38
Драгомир Драганов (с топката)

Определиха съдийските наряди за последния есенен кръг в Първа лига

Владимир Вълков е определен за съдия на мача от 20-ия и последен есенен кръг в Първа лига между Берое и Левски в събота. Драгомир Драганов пък ще ръководи двубоя между ЦСКА-София и Ботев Пд в неделя. Ето всички наряди за кръга: 14 Дек 2018 г. Петък..

публикувано на 13.12.18 в 11:22
Солари е угрижен.

Солари пое вината за най-тежката загуба на "Реал" в Европа

Старши треньорът на "Реал" (Мадрид) Сантяго Солари пое вината за поражението с 0:3 от ЦСКА (Москва) на "Сантяго Бернабеу" в срещата от последния кръг в груповата фаза на Шампионската лига. Солари пусна състав от по-млади играчи и резерви, а испанският..

публикувано на 13.12.18 в 10:35
Владимир Далаклиев с първа победа в турнира за Големия шлем

Владимир Далаклиев започна с победа участието си в турнира за Големия шлем „THE BEST OF THE BEST“ по олимпийско таекуондо, който се провежда в Китай. В първата си среща в категория 68 килограма възпитаниникът на Пламен Трънски надигра с 2:0 части и..

публикувано на 13.12.18 в 10:19

Резултати от НХЛ

Първенство на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), мачове от редовния сезон: "Ню Йорк Айлендърс" - "Лас Вегас" 2:3 "Чикаго" - "Питсбърг" 6:3"Калгари" - "Филаделфия" 6:5 (след продължение) "Анахайм" - "Далас" 6:3 Класиране Източна..

публикувано на 13.12.18 в 10:14

Тежка загуба за шампиона "Голдън Стейт" в НБА

Действащият шампион в НБА "Голдън Стейт Уориърс" претърпя домакинска загуба от "Торонто Раптърс" с 93:113. Канадският тим имаше преднина от 16 точки на голямата почивка и дори успя да я увеличи до края, въпреки че в редиците на тима не беше звездата Кауай..

публикувано на 13.12.18 в 09:56
Габриела Георгиева

Смесената щафета на България 18-а на световното с рекорд

Българската смесена щафета зае 18-о място в третия ден на световното първенство по плуване в малък басейн в Ханчжоу, Китай. Квартетът в състав Габриела Георгиева, Любомир Епитропов, Антъни Иванов и Диана Петкова финишира с 18-о време - 1:43.57 минути на 4..

публикувано на 13.12.18 в 09:36
Ал Аин

"Ал Аин" се класира за четвърфиналите на световното клубно първенство след грандиозен обрат

Домакинът "Ал Аин" се класира за четвъртфиналите след драматична победа над "Тийм Уелингтън" в плейофния мач от световното клубно първенство по футбол. Отборът от ОАЕ губеше с 0:3, но успя да изравни до 3:3 и да спечели при дузпите с 4:3. Новозеландците,..

публикувано на 13.12.18 в 06:42