Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Вероятно удължаване на извънредната епидемична обстановка с един месец

Снимка: Ани Петрова

Здравните власти планират удължаване на извънредната епидемична обстановка до края на юни, каза пред bTV държавният здравен инспектор доц. Ангел Кунчев. Той обясни, че без подобна стъпка много от противоепидемичните мерки няма да може да се прилагат. Инспекторът каза още, че зелените коридори ще останат. Освен това ще бъде облекчено раздаването на ваксините срещу коронавирус за личните лекари, за да няма повече струпвания пред Столичната здравна инспекция. Общопрактикуващите медици занапред ще получават толкова количества от препаратите, колкото заявят, подчерта доц. Ангел Кунчев. „От края на май доставките на „Файзер” се увеличават двойно, което ще даде възможност да удовлетворим почти 100% техните заявки”, коментира той.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 17 март 2025 г.

Седмицата започна с болка, защото болката на съседа ни е и наша. И с осезаема вълната на съпричастност в българското общество към семействата от македонския град Кочани, чиито деца бяха изпепелени в дискотека без лиценз и при престъпна..

публикувано на 17.03.25 в 19:00

България днес - 14 март 2025 г.

В „България днес“ ви срещаме с Байсе Касъмларлъ – учителката от Брюксел, която децата обожават. Разказваме и за мисията, която промени живота на младата лекарка Д-р Емилия Щърбанова. Кога са били първите богослужения на български език в Берлин, ни казва..

публикувано на 14.03.25 в 19:00

България днес - 13 март 2025 г.

В "България днес" на 13 март разговаряме за съдбата на "Слава", единствената запазена българска подводница, понастоящем музей, закотвен на един от ръкавите на Варненското езеро. Припомняме си делото на епископ Франческо Галони, създател..

публикувано на 13.03.25 в 19:00