В „България днес“ поднасяме пожелание за здраве към всички, които празнуват на Антоновден. И още - отскачаме до Белоградчик, изключително красиво кътче в Северозапада. Ще научите и кои са най-четените автори и най-четящите хора у нас. Опитваме се да разберем какво и на какъв език четат децата от Детска академия „Родна реч“ в Лас Вегас и ви срещаме с директорката на училището Радостина Бояджиева и създателката на детски книжки Диана Александрова. Водещ на броя е Елена Каркаланова.
03:33 - Новини
10:26 - Времето у нас и по света
16:57 - Круизен туризъм, висок адреналин, опера сред скалите - Белоградчик очаква успешна 2023 г.
28:25 - „Когато в един народ има критична маса четящи хора, не всичко е загубено“, казва Георги Господинов, най-четеният автор в класацията на Столичната библиотека. И още за най-четящите хора, най-четените книги и автори за 2022-ра
35:16 - Гостуваме на Детската академия „Родна реч“ в Лас Вегас, САЩ
56:00 - Песен на деня: „Нашето небе" – емоционална изповед на Георги Костадинов
Очаквайте "България днес" всеки ден от понеделник до петък, в 19:00 часа на уеб сайта на Радио България.
В "България днес" на 25.02 разговаряме с главната управителка на Германо-българската индустриално-търговска камара Соня Миклай, за да разберем доколко България е позната като дестинация и представена на германските изложения. Срещаме се с..
На 24 февруари "България днес" е изпъстрена със събития и прояви на общностите на сънародниците ни зад граница. Ще започнем с темата за свободата и бъдещето, която придоби нови и различни измерения за Европа след 24 февруари 2022 година и случилото се в..
В предаването на 21 февруари говорим за Международния ден на майчиния език. Поглеждаме към темата за опазването на езиковото и културното многообразие от два различни ъгъла – имигрантите в България и българите в чужбина. Мечтата на три поколения..
В "България днес" на 25.02 разговаряме с главната управителка на Германо-българската индустриално-търговска камара Соня Миклай, за да разберем..