Започваме работната седмица бавно и усмивка. В „България днес“ отбелязваме Международния ден на бавните обороти, известен още като Празник на спокойствието. Социалното движение, наречено Slow Life (Бавен живот), се заражда през 1986 г., а 40 години по-рано излиза и първият брой на българския сатиричен вестник „Стършел“. Изданието съществува до днес, дали обаче хуморът ни е същият и дали му отдаваме нужното време? Ще търсим отговорите с Михаил Вешим. След това ще се „разходим“ до китното селце Кушла и ще ви разкажем за "сълзите на планината" известни като мумио - черна лепкава кал, добивана в скални ниши, известна с лековитите си свойства. Природата може да бъде част от доброто ни физическо и ментално здраве, но също така може да бъде и спирка по пътя към истинската любов, за което ни разказват в днешното предаване семейство Зидарови. И в духа на международния празник днес за бавното живеене и насладата от малките неща Диана Цанкова разговаря със Светослав Желев и Адриана Гюзелева. С пожелание за „По-полека“ в делника и с музиката на Стефан Вълдобрев и обичайните заподозрени завършва днешната „България днес“ с водещ Весела Кръстева.
Приятно слушане!
2.09 - Новини от България
10.18 - Прогноза за времето у нас и по света
16.51 - Най-старият български вестник за хумор и сатира "Стършел" навърши 78 години - Главният редактор на изданието Михаил Вешим говори за смеха вчера, днес и утре и за мисията „Стършел“
27.12 - Някъде из диплите на Източните Родопи, само на 100 метра от границата ни с Гърция, се намира село Кушла. Тук е единственото в България находище на мумио, което представлява черна лепкава кал, добивана в скални ниши, която се отличава с лековитите си свойства.
37.50 - Как може да срещнеш сродната си душа чрез "разходка за необвързани" в планината ни разказват семейство Цветелина и Виктор Зидарови
47.00 -Светлозар Желев и Адриана Гюзелева „за бавното живеене и насладата от живота”
57.50 - „Песен на деня“ – В духа на „времето, (което) лети все по-далеко.“ и Стефан Вълдобрев и обичайните заподозрени песента на деня в днешното предаване е „По-полека“
Накъде върви българската икономика? Продължава ли икономическата сегрегация на отделни райони в страната ни и къде наблюдаваме най-голям механичен прираст у нас? - за всичко това ще говорим в "България днес" на 19 ноември. И още – колко щедри са били..
Започваме новата работна седмица с истории за българската демокрация – преди и сега. Колко различни са лозунгите от първия свободен митинг в страната ни преди 35 години и днешните искания на гражданското общество?..
В "България днес" на 15 ноември ще разберем какви "неразказани истории на българите" във Франция откриха възпитаниците на българските училища "Кирил и Методий" в Париж и "Надежда" в градовете Сен Назер и Рен. Доц. Спас Ташев от БАН ще ни каже в кои..
На 10 декември 2024 година в „България днес“ властват думите, вярата и любовта. Ще отбележим..