Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

България днес - 16 април 2024 г.

Предаване на Радио България

В "България днес" на 16 април припомняме историческия факт по приемането на Търновската конституция, от който се навършват 145 години. Разказваме за работата на Българското училище за роден език в Будапеща и ролята на унгарската държава в образованието на българчетата. Предлагаме ви срещи с директора Веселина Барки, заместник-директорът Ваня Которова и с преподавателката Веселина Стоилова. Разказваме и за предстоящото представяне в Канада и САЩ на книгите „На око“ на американеца Рори Милър, който от 15 години живее в България и на книгата "Проклятието на бялото сирене" на Милена Димитрова. Водещ е Красимир Мартинов. 

00:30 - 145 години от приемането на Търновската конституция
03:10 - Актуална информация от България и българските общности зад граница
12:50 - Времето у нас и по света
19:10 - Ваня Которова за живота в Унгария и за работата на Българското училище за роден език
31:30 - Веселина Барки, Веселина Стоилова и Ваня Которова за преподаването в българските училища зад граница и опита на училището в унгарската столица
43:30 - "На око" – представяне в Канада и САЩ на книгата на американеца Рори Милър, който от 15 години живее в България и на книгата "Проклятието на бялото сирене" на Милена Димитрова 

Очаквайте "България днес" всеки ден от понеделник до петък, в 19:00 часа на уеб сайта на "Радио България", както и в подкаст платформата на БНР -"Бинар"

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 24 януари 2025 г.

С гордост и в очакване на големия ден – 25 януари! Така ще премине петъчната "България днес" в навечерието на 90-ата годишнина на Българското национално радио. Подготвили сме ви разговори за миналото, за предизвикателствата на днешния ден пред медиите..

публикувано на 24.01.25 в 19:00

България днес - 23 януари 2025 г.

Българчетата от неделното училище "Родина" в испанския град Малага ще се включат в работилница по четене на български език. Събитието е на 25 януари, а в "България днес" ще научите повече за начина, по който протичат тези занимания и дълготрайните..

публикувано на 23.01.25 в 19:00

България днес - 22 януари 2025 г.

Историческо и празнично е настроението в Старата къща в края на месец януари. На 25 януари БНР официално ще отбележи своя 90-годишен юбилей с връчването на наградите за радиожурналистика "Сирак Скитник" и концерт същия ден с участието на всички музикални..

публикувано на 22.01.25 в 19:00