В "България днес" на 12 юли ви разказваме за едно българско село във Варненско, което е пример за оцеляване по български. В рубриката "По съседски" правим обобщение на по-значимите събития от Балканите през отминаващата седмица. Говорим за езиково-културните работилници, които повеждат деца на български емигранти към някои от най-хубавите места на България. Водим ви до етнографския музей в Пловдив, за да ви разкажем за плъстенето като древен занаят. Водещ е Красимир Мартинов.
01:35 - Актуална информация от България и българските общности зад граница
07:50 - Времето у нас и по света
14:40 - Как се оцелява по български в едно варненско село – репортаж на Димитрина Дончева от БНР-Варна
25:50 - "По съседски" – хроника на събитията с балкански адрес от седмицата
34:55 - Как етнографският музей в Пловдив помага за възраждането на древния занаят плъстене?
45:00 - За езиково-културните работилници у нас с българчета от чужбина
55:30 - Песен на деня
Изборът на председател се оказа сериозен препъникамък за депутатите в 51-вия парламент – първото му заседание отново не можа да приключи, и става все по-осезаемо, че политическите играчи гледат към следващия..
Накъде върви българската икономика? Продължава ли икономическата сегрегация на отделни райони в страната ни и къде наблюдаваме най-голям механичен прираст у нас?- за всичко това ще говорим в „България днес“ на 19 ноември. И още – колко щедри са били..
Започваме новата работна седмица с истории за българската демокрация – преди и сега. Колко различни са лозунгите от първия свободен митинг в страната ни преди 35 години и днешните искания на гражданското общество?..
Накъде върви българската икономика? Продължава ли икономическата сегрегация на отделни райони в страната ни и къде наблюдаваме най-голям механичен прираст..
Изборът на председател се оказа сериозен препъникамък за депутатите в 51-вия парламент – първото му заседание отново..