На 16 януари 2025 г. в "България днес" говорим за договора за сътрудничество между БНР и Западно- и Средноевропейската митрополия, подписан в Берлин. Ще чуем какво казаха по този повод генералният директор на БНР Милен Митев и Западно- и Средноевропейският митрополит Антоний. Разговаряме със заместник-ректора на Великотърновския университет за програмите за обмен и връзките на учебното заведение с българските неделни училища в чужбина. Срещаме ви с художника Марин Маринов, чиято изложба ще бъде открита утре, на 17 януари, в Цариброд, за да поговорим за стиловите му търсения и морската тематика в творбите му. Ще чуем и с какво се свързва днешният ден в литургичния цикъл в рубриката ни "Църковен календар". Водеща е Мария Стоева.
01:20 - Актуалната информация от България и българските общности зад граница
07:15 - Времето
21:45 - Програми за обмен между Великотърновския университет с неделните училища зад граница
36:00 - В Цариброд се открива изложба на художника Марин Маринов
51:30 - Църковен календар
58:40 - Песен на деня: Сандра и Джоеф Джипси Кингс Фемили – Fuego Del Amor
Очаквайте "България днес" всеки ден от понеделник до петък, в 19:00 часа на уеб сайта на "Радио България", както и в подкаст платформата на БНР -"Бинар"
В "България днес" на 18 февруари говорим за филма "Милен", посветен на журналиста Милен Цветков, който ще има премиера на 20.02. Обсъждаме го с Веселин Диманов и Димитър Стафидов, автори на "Моралът е доброто", документална лента за друга емблематична..
На 16 февруари Радио България отбеляза 89-години от своето начало. И през 1936 и през 2025 година е бил неделя, а историята и тогава и днес продължава да се пише. В "България днес" специален гост е журналистът Тодор Токин, който в продължение на..
На 14 февруари в "България днес" сме на празнична вълна. Почитаме и Трифоновден, и деня на Св. Валентин, и деня на археолога. В аванс поглеждаме и към 89-ия рожден ден на Радио България. И още…. Водещ е Красимир Мартинов. 02:00 - Актуална..
В "България днес" на 18 февруари говорим за филма "Милен", посветен на журналиста Милен Цветков, който ще има премиера на 20.02. Обсъждаме го с Веселин..