Емил Нейков

Два златни медала за България на европейското по гребане за младежи

Емил Нейков спечели титлата в дисциплината скиф на европейското първенство по гребане за младежи до 23 години в Крушвица, Полша. Синът на олимпийската шампионка Румяна Нейкова успя да навакса изоставането и от четвъртото място във втората половина на..

публикувано на 05.09.21 в 15:23

България посреща Литва в квалификационен мач за Катар 2022

Днес от 19,00 ч. на Националния стадион “Васил Левски” българският национален отбор по футбол ще изиграе мач от квалификациите за световното първенство догодина в Катар. “Лъвовете” ще излязат на терена срещу тима на Литва. Преди броени дни отборът..

публикувано на 05.09.21 в 06:00

Категоричен старт на волейболистите на европейското първенство

Мъжкият ни национален отбор по волейбол започна с категоричен успех участието си на европейското първенство, което се провежда в четири държави. Воденият от Силвано Пранди тим надигра Черна гора с 3:0 (25:22, 25:17, 27:25) в първия си мач от група В..

публикувано на 04.09.21 в 09:23

Двама българи в Идеалния отбор на Световното първенство по волейбол

Българските национали до 19 години Александър Николов и Стоил Палев попаднаха в Идеалния отбор на Световното първенство за юноши в Иран. Въпреки че България загуби големия финал на Мондиала от Полша с 0:3 гейма, освен сребърните медали момчетата ни получиха..

публикувано на 03.09.21 в 15:57

Футболистите ни завършиха наравно с европейския шампион

Българският национален отбор по футбол постигна престижен резултат - 1:1 като гост на европейския шампион Италия в мач от група С на световните квалификации. За домакините отбеляза Федерико Киеза в 16-ата минута, а в 39-ата Атанас Илиев изравни...

публикувано на 03.09.21 в 09:11

Българските волейболисти взеха среброто на Световното първенство в Техеран

Волейболистите от националния отбор на България до 19 години загубиха финалната битка срещу тима на Полша на финала на Световното първенство 2021 в Техеран (Иран) с резултат 3:0 гейма (25:20, 25:19, 25:19) и взеха сребърните медали. За да стигнат до..

публикувано на 02.09.21 в 19:33

Григор Димитров напусна контузен US Open

Българският тенисист Григор Димитров не успя да доиграе мача си от втория кръг на Откритото първенство на Съединените щати и напусна контузен турнира. След като загуби първия и втория сет с 6:7, той се отказа в третия при резултат 4:0 за австралиеца Алексей..

публикувано на 02.09.21 в 09:10

Юношите ни са на финал на Световното първенство по волейбол

Волейболистите на България до 19-годишна възраст ще играят на финала на Световното първенство в Иран. В първия полуфинал в Техеран те победиха състава на Русия с 3:2 гейма (14:25, 25:21, 25:20, 20:25, 15:13). На финала България очаква победителя от..

публикувано на 01.09.21 в 18:01

Виктория Томова отпадна в първия кръг на US Open

Тенисистката Виктория Томова не успя да се пребори за място във втория кръг на Откритото първенство на Съединените щати и загуби от Лорън Дейвис с 2:1 сета. Ден по-рано другата ни представителка при жените – Цветана Пиронкова, пък беше надиграна от..

публикувано на 01.09.21 в 09:09

Успешно начало за Григор Димитров на US Open

Григор Димитров започна участието си на последния за годината турнир от „Големия шлем” –  Откритото първенство по тенис на САЩ в Ню Йорк с трисетова победа над американеца Сам Рифис с 6:1, 7:6 (3), 6:3 за около два часа и десет минути игра...

публикувано на 31.08.21 в 11:32