Radioja Kombëtare Bullgare © 2020 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Grigor Dimitrov humbi ndeshjen me Nishikori në Brisbane

Foto: BGNES

Tenisti bullgar Grigor Dimitrov humbi nga japonezi Kej Nishikori ndeshjen e vet nga ¼ finalet e  turneut në Brisbane të Australisë. Japonezi regjistroi një fitore të pastër në dy sete 7-5, 7-5 dhe i siguroi vetes vend për gjysmëfinalet në qytetin australian.


Më shumë nga rubrika

Kampionati kombëtar i futbollit mund të përfundojë pa publik

Kryeministri Bojko Borisov do të ndihmojë klubin profesional të futbollit “Levski”, por vetëm pas ndërrimit të pronarit të tij, bëri të ditur Ministri i sportit Krasen Karlev. Me letër dërguar kryeministrit tifozët “blu” kanë kërkuar leje për..

botuar më 20-05-05 7.30.MD
Pirin Gallov

Vrapuesit po përgatiten për “Run around the clock” në malin Vitosha

Shumë energji grumbulluan adhuruesit e sportit në kohën e gjendjes së jashtëzakonshme në Bullgari. Pas heqjes së ndalesës për ushtrimin e sporteve individuale në ambiente të hapura, fansat e maratonës presin me padurim çastin, kur do të hiqet dhe..

botuar më 20-05-05 11.23.PD

A janë në varësi Lojërat Verore Olimpike në Tokio nga vaksina kundër Covid-19

Lojërat Verore Olimpike në Tokio në vitin 2021 mund të organizohen edhe pa vaksinë kundër Covid-19. Këtë e tha para Radios Kombëtare Bullgare Stefan Strugarov – mjek shumëvjeçar i delegacionit olimpik bullgar. Ai komentoi se deri në verën e ardhshme..

botuar më 20-05-04 5.57.MD