Radioja Kombëtare Bullgare © 2020 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Shpëtimtarët malorë zbuluan pesë adoleshentë nga Serbia, të cilët ishin humbur në Pirin

Foto: BGNES

Shpëtimtarët malorë zbuluan pesë adoleshentë nga Serbia, të cilët ishin humbur sot në Pirin, Bullgari Jugperëndimore. Të rinjtë janë nga Serbia dhe janë të moshës 15-17 vjeçe. Ata kanë dashur të rrëshqiten me snowboard në rajonin e shtëpisë malore Damjanica. Fëmijët janë në gjendje të mirë.

Më shumë nga rubrika

Dragomir Dimitrov

Ish shef i zbulimit u akuzua në përhapjen e informacionit të klasifikuar

Ish drejtori i Agjencisë Shtetërore “Zbulim” dhe konsull i përgjithshëm i Bullgarisë në Mënik Dragomir Dimitrov u akuzua në përhapjen e informacionit të klasifikuar. Ai është me masë shtrënguese pasurore nga 2550 euro. Akuza e ngritur kundër Dimitrovit..

botuar më 20-01-21 3.58.MD

Kryeministri Borisov bisedoi me Presidenten e Komisionit Evropian

Në Forumin Ekonomik Botëror në Davos Kryeministri Bojko Borisov bisedoi me Presidenten e Komisionit Evropian Ursila von der Leyen. Borisovi përshëndeti planin e Bashkimit Evropian që deri në vitin 2050 bashkësia të bëhet teknologjikisht neutrale sa..

botuar më 20-01-21 3.18.MD
Kryeministri Borisov (majtas) me ministrin e jashtëm Dimitrov

Të mos politizohet puna e komisionit historik Bullgari-Maqedonia e Veriut

Kryeministri Bojko Borisov bisedoi me Ministrin e punëve të jashtme të Maqedonisë së Veriut Nikolla Dimitrov në Davos në kuadrin e Forumit Ekonomik Botëror. Të dy diskutuan presidencën e përbashkët të “Procesit të Berlinit” gjatë vitit 2020...

botuar më 20-01-21 2.15.MD