Radioja Kombëtare Bullgare © 2020 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Bullgarja Mina Andreeva përkohësisht bëhet zëdhënëse kryesore e Komisonit Evropian

Foto: ec.europa.eu

Bullgarja Mina Andreeva është e emëruar përkohësisht për zëdhënëse kryesore të Komisionit Evropian. Deri tani Andreeva qe zëvendëse e zëdhënësit kryesor Margaritis S’hinas. Qeveria greke propozoi që Shinasi të emërohet komisioner evropian në përbërjen e ardhshme të Komisionit Evropian  me kryetare Ursula fon der Lajen.

Më shumë nga rubrika

Po shkojmë drejt bishtit të epidemisë së Covid-19

Vëzhgohet një “lodhje” e epidemisë, tha para mikrofonit të Radios Kombëtare Bullgare prof. asoc. Georgi Popov, shfi i Klinikës së Sëmundjeve Ngjitëse pranë Akademisë Ushtarako-Mjekësore dhe anëtar i Shtabit Operativ Kombëtar për kundërvënien e..

botuar më 20-05-31 11.14.PD

Gjatë qershorit 60% prej të shkurtuarve për shkak të pandemisë do të kthehen në punë

Gjatë dy javëve të fundit ka një tendencë të qëndrueshme të lidhur me ndryshimin e raportit mes të regjistruarve në zyrat e punësimit dhe të punësuarve, informuan nga Ministria e Punës dhe Politikës Sociale. Në javën e fundit të gjendjes së..

botuar më 20-05-31 10.21.PD
Ekaterina Zaharieva dhe Ivica Daçiç

Ministrat e punëve të jashtme të Bullgarisë dhe Serbisë biseduan për pandeminë

Ministrat e punëve të jashtme të Bullgarisë, Ekaterina Zaharieva, dhe të Serbisë, Ivica Daçiç, zhvilluan bisedë telefonike. Dy ministrat, të cilët janë dhe zv.kryeministra, konstatuan se falë masave parandaluese të ndërmarra në kohën e duhur..

botuar më 20-05-31 9.49.PD