Radioja Kombëtare Bullgare © 2020 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Grigor Dimitrov në gjysmëfinalet e US Open

Grigor Dimitrov
Foto: BTA

Tenisti bullgar Grigor Dimitrov arriti një nga triumfet e tij më të mëdha në karrierë në ndeshjen e çerekfinaleve të Kampionatit të hapur të SHBA-së të tenisit, duke mposhtur Roger Federer në pesë sete me rezultat 6-3, 4-6, 6-3, 4-6, 2-6. Për finalet Dimitrov do të konkurrojë me rusin Daniil Medvedev, i cili mposhti Stan Wawrinka në ndeshjen tjetër të çerekfinaleve me 7-6 (8-6), 6-3, 3-6, 6-1 për 2 orë dhe 33 minuta.


Më shumë nga rubrika

Shtyjnë ndeshje në se ka 10 futbollistë me Covid-19

Që nga fillimi i kampionatit në Ligat e Parë dhe të Dytë Profesionale ndeshje futbollistike do të shtyhen në se ka 10 teste pozitive për Covid-19 në njërën prej skuadrave pjesëmarrëse në ndeshje. Këtë e parashikojnë rregullat për punë në kushtet e..

botuar më 20-08-05 4.10.MD

Hapen stadiumet për publik

Garat sportive në të hapur mund të zhvillohen para publikut me respektim të masave kundër epidemisë – distancë midis tifozëve, 50 për qind vetëm nga vendet e stadiumit mund të plotësohen dhe në sektor mund të ketë deri në 1 mijë veta. Këtë e vendosi..

botuar më 20-08-04 7.03.MD
Ivajllo Marinovi me Kurorën e Fituesit

“Kurorë e fituesit” për boksierin Nr. 1 të Bullgarisë për shekullin XX Ivajllo Marinov

Me rastin e përvjetorit të 60-të boksierit N 1 të Bullgarisë për shekullin XX Ivajllo Mrinov ministri i rinisë dhe i sportit Krasen Kralev e dekoroi me dallimin më të lartë shtetëror në fushën e sportit – “Kurorën e Fituesit”. Ivajllo Mrinov është..

botuar më 20-08-04 3.03.MD